Chelsea i Tottenham zabilježili poraze, Ivan Perišić asistirao za gol

epa10564843 Head coach Cristian Stellini of Tottenham Hotspur and Ivan Perisic of Tottenham Hotspur during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Brighton & Hove Albion in London, Britain, 08 April 2023.  EPA/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/NEIL HALL

Nogometaši Chelsea nastavili su seriju očajnih rezultata nakon što su u susretu 31. kola engleskog prvenstva na Stamford Bridgeu izgubili od Brighton & Hove Albion sa 1-2.

Bio je to treći uzastopni poraz “Bluesa” u svim natjecanjima, te četvrti u posljednjih pet susreta nakon kojeg su ostali na 11. mjestu ljestvice daleko od plasmana u europske kupove.

“Bluesi” su poveli više sretno nego spretno u 13. minuti golom Conora Gallaghera. Veznjak Chelsea je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila jednog od gostujućih igrača, promijenila smjer i ušla u mrežu pored nemoćnog vratara Roberta Sancheza.

Međutim, ostatak prvog dijela pripao je gostima koji su izjednačili u 42. minuti golom Daniela Welbecka. Brighton je u prvom dijelu imao još nekoliko opasnih prilika, no Kepa Arrizabalaga je bio raspoložen.

Brighton je nastavio odličnom igrom i u nastavku, a gosti su okrenuli rezultat u 69. minuti fantastičnim golom Julia Encisca koji je pogodio rašlje udarcem s više od 25 metara. Mateo Kovačić je za Chelsea igrao od 57. minute.

Domaći poraz upisao je i Tottenham izgubivši od Bournemouth sa 2-3 i to golom u petoj minuti nadoknade.

“Spursi “ su poveli u 14. minuti golom Son Heung-Mina, kojem je lijepo asistirao povratnom loptom Ivan Perišić. Bournemouth je u nastavku okrenuo rezultat preko Matiasa Vine (38) i Dominica Solankea (51).

U 88. minuti Spursi su uspjeli izjednačiti, a ponovo je u akciji sudjelovao hrvatski reprezentativac. Perišić je daleko ubacio loptu iz auta, Richarlison je glavom spustio, a Arnaut Danjuma sjajno pogodio za 2-2. Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Dango Ouattara je u petoj minuti nadoknade pogodio za pobjedu gostiju.

Dodjmo kako je početak utakmice kasnio 15 minutra jer su gosti “zapeli” u prometu na putu do Tottenham Hotspur stadiona.

Southampton je kod kuće izgubio od Crystal Palacea sa 0-2 ostavši prikovan za začelje ljestvice. Oba gola zabio je Eberechi Eze (54, 68).

Mislav Oršić nije nastupio za Southampton zbog ozljede, dok je Duje Ćaleta-Car utakmicu gledao s domaće klupe za pričuvre.

Domaći poraz upisao je i Everton koji je izgubio 1-3 od Fulhama Za goste su zabili Harrison Reed (22), Harry Wilson (51) i Daniel James (69), a za Everton Dwight McNeil (35)

U prvom susretu ovoga kola Aston Villa je pobijedila Newcastle United sa 3-0 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu. Time je Villa ostvarila najduži pobjednički niz u prvenstvu nakon 1998. godine.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija. Osim što su postigli tri gola, igrači Ville su još dva puta tresli okvir gola, jedan pogodak im je poništen zbog minimalnog zaleđa, a imali su još nekoliko sjajnih prilika. Gosti su bili nemoćni veći dio utakmice, stvorivši tek jednu ozbiljnu priliku.

Junak susreta bio je Oliver Watkins koji je zabio dva gola, te upisao asistenciju. Jedan pogodak mu je poništen, a u 30. sekudni je pogodio i vratnicu. Otkako je

Premier liga krenula nakon Svjetskog prvenstva u Katru niti jedan igrač u elitnom razredu engleskog nogometa nije bio uključen u više golova. Zabio je 11 golova, te upisao tri asistencije.

Domaćin je sjajno krenuo u susret. Već u 30. sekundi Watkins je pogodio okvir gola. U 11. minuti je Jacob Ramsey zabio za 1-0, a samo četiri minute kasnije i Ramsey je pogodio vratnicu. U drugom dijelu za goste je dva gola zabio Watkins, prvog u 64. minuti, a zatim i u 83. minuti.

Za momčad iz Birminghama bila je to peta uzastopna pobjeda, te sedma u zadnjih osam susreta tijekom kojih nisu poraženi. S druge strane “Svrake” su prekinule niz od pet uzastopnih pobjeda.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 73 boda, Manchester City ima 67, a Newcastle i Manchester United po 56 boda. Slijede Tottenham (53), Aston Villa (50), Brighton (49)…