Bundesliga: Pobjeda Stuttgarta, Sosa asistirao. Slavio i Hoffenheim

epa10566595 Hoffenheim's Pavel Kaderabek (R) in action against Schalke's Thomas Ouwejan (L) during the German Bundesliga soccer match between TSG 1899 Hoffenheim and FC Schalke 04 in Sinsheim, Germany, 09 April 2023.  EPA/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/RONALD WITTEK

U utakmici 27. kola njemačke Bundeslige Stuttgart je kao gost slavio kod Bochuma s 3-2, a asistenciju za drugi gol gostiju ubilježio je Borna Sosa.

U derbiju začelja, Stuttgart je došao do bitne pobjede za ostanak, a Sosa je asistirao Guirasyu za 2-1 u 60. minuti. Ito (14) i Vagnoman (63) su još biku strijelci za Sttutgart, dok su Stoger (57) i Hofmann (85) zabili za Bochum.

Stuttgart je 16. s 23 boda, a Bochum 14. s 26.

Nogometaši Borussije pobijedili su danas na svom terenu u Mönchengladbachu Wolfsburg našeg Nike Kovača s 2-0 u utakmici 27. kola Bundeslige.

Golove su zabili Nathan Nguomou u 34. minuti na asistenciju Markusa Thurama, koji je golom u 63. minuti postavio konačan rezultat. Nogometaš Wolfsburga Omar Marmoush postigao je pogodak u 10. minuti, ali je nakon upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda. Wolfsburg je doživio osmi poraz i deveti je na tablici sa 39 bodova, dok je Mönchengladbach na 10. mjestu, s četiri boda manje.

Hoffenheim je kod kuće svladao Schalke s 2-0.

Golove su za Hoffenheim dali Král (22ag) i Bebou (70pen) , dok je Andrej Kramarić igrao do 65. minute.

Hoffenheim je trećom uzastopnom pobjedom došao na 13. mjesto s 29 bodova,dok je Schalke ostao zadnji s 21 bodom.