Bundesliga: Pobjeda Hoffenheima uz dva pogotka Andreja Kramarića

epa08950299 Andrej Kramaric of TSG Hoffenheim celebrates after scoring their sides third goal during the Bundesliga match between Hertha BSC and TSG Hoffenheim at Olympiastadion in Berlin, Germany, 19 January 2021.  EPA/BORIS STREUBEL / POOL DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/BORIS STREUBEL

U susretu 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva momčad Hoffenheima je u utorak na gostovanju kod Herthe slavila s 3:0, a dvostruki strijelac bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Kramarić je postigao drugi i treći gol na utakmici u 68. i 88. minuti. S ova dva gola naš je reprezentativac tako stigao do 10 golova ove sezone.

Hertha je u 12. minuti imala sjajnu priliku za vodstvo, no Krzysztof Piatek nije realizirao kazneni udarac. Kramarić je zamijenjen u 90. minuti susureta.

U derbiju kola Bayer Leverkusen je pobijedio Borussiu Dortmund sa 2:1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih pet kola. Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Mainz sa 2:0, dok su nogometaši Borussije Mönchengladbacha minimalno slavili protiv Werdera.