BUNDESLIGA: Bayern prvak, Kovačev Eintracht blizu opstanka

EPA/ANDREAS GEBERT

U pretposljednjem, 33. kolu Bundeslige u subotu je Bayern osigurao četvrti uzastopni naslov, 26. u povijesti kluba, dok je Kovačev Eintracht Frankfurt pobjedom 1-0 protiv Borussije Dortmund vrlo blizu ostanka u najjačem razredu njemačkog nogometa.

Nakon eliminacije u polufinalu Lige prvaka Bayern je utjehu pronašao u domaćem prvenstvu, te je gostujućom pobjedom kod Ingolstadta 2-1  osigurao četvrti uzastopni naslov. Oba gola za Bavarce zabio je  Robert Lewandowski.

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač koji je je 8. ožujka, devet kola prije kraja prvenstva, doveden da spasi Eintracht od ispadanja, sada je blizu ostvarenja cilja. U subotu je njegova momčad na svom stadionu svladala drugoplasiranu Borussiju Dortmund sa 1-0 pogotkom Stefana Aignera u 14. minuti, pa je sada Eintrachtu u posljednjem kolu dovoljan remi kod Werdera, koji se također bori za opstanak. Bila je ovo treća uzastopna pobjeda  Kovačeve momčadi.

Stuttgart je doživio peti poraz u nizu i nadomak je ispadanju u Drugu ligu. Domačini su poveli u 6. minuti golom Christiana Gentnera, ali na kraju su se veselili gosti iz Mainza, koji su slavili 3-1.

Borussia Moenchengladbach pobijedila je sa 2-1 Bayer Leverkusen i praktično je osigurala četvrto mjesto, koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka. Na ruku joj je išao poraz Herthe i remi Schalkea. Hrvatski stoper Tin Jedvaj odigrao je drugo poluvrijeme za Bayer.

Hamburger je izgubio od Wolfsburga sa 0-1, a napokon je i Ivica Olić dobio priliku. Olić je za HSV igrao od 64. minute, a Ivo Iličević cijeli susret. Obojica su po jednom pucali po golu, ali neuspješno.

Andrej Kramarić, koji je odigrao cijeli susret u porazu Hoffenheima 0-1, imao je dvije gol šanse. U 7. minuti, kada je pucao nogom, te u 33. kada je njegov pokušaj glavom završio pored gola.