BUNDESLIGA Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 2:0

epa05565627 Leverkusen's Javier Hernandez (R) in action against Dortmund's Sokratis Papastathopoulos (L) during the German Bundesliga soccer match between Bayer Leverkusen and Borussia Dortmund in Leverkusen, Germany, 01 October 2016.  EPA/FEDERICO GAMBARINI (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match)

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 6. kola Bundeslige Bayer Leverkusen je na domaćem terenu pobijedio Borussiju Dortmund sa 2-0.
Za Leverkusen su zabili Admir Mehmedi (10) i Javier Hernández Chicharito (79), dok hrvatski branič Tin Jedvaj nije bio u sastavu “apotekara”.

Hoffenheim je u gostima svladao Ingolstadt sa 2-1, a hrvatski napadač Andrej Kramarić bio je asistent za vodeći gol Hoffenheima, kojeg je u 11. minuti postigao Sandro Wagner.

Još je nekoliko puta Kramarić zaprijetio vratima Ingolstadta. U 19. i 65. minuti vratar je zaustavio njegov udarac, a u 89. minuti pogodio je stativu. Kramarić je očito u dobroj formi, jer treba reći da je u prethodna dva kola bio strijelac.

Drugi gol za Hoffenheim postigao je Kerem Demirbay u 35. minuti, a utješni pogodak za Ingolstadt zabio je Lukas Hinterseer u sudačkoj nadoknadi iz penala (90+5).

Hrvatski napadač 23-godišnji Antonio Čolak, koji je nastupao za kadetsku i juniorsku reprezentaciju Hrvatske, bio je dvostruki strijelac za Darmstadt (19-pen, 73) u remiju 2-2 protiv Werdera.

Vodeći Bayern na svom je stadionu neočekivano remizirao protiv Koelna, bilo je 1-1. Bayern je imao čak 26 udaraca po golu protivnika, ali samo je jednom lopta odsjela u mreži, a strijelac je bio Joshua Kimmich u 40. minuti. Remi Koelnu donio je Anthony Modeste u 63. minuti.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u gostima kod Freiburga poražen je 0-1 golom Vincenza Grifa (4).  Hrvatski napadač Ante Rebić, koji je u prošlom kolu bio asistent za izjednačujući gol u remiju 3-3 protiv Herthe, nije bio u sastavu Eintrachta.
Hertha je dobila Hamburger s 2-0, a reprezentativac BiH Vedad Ibišević opet je bio dvostruki strijelac za berlinski klub (29, 70-pen). Hrvatski napadač Alen Halilović igrao je za HSV od 60. minute.