Brnić i Tolić strijelci za prolaz Maribora u četvrtfinale Kupa Slovenije

20.02.2022., Nogometni stadion Zagreb - 17. kolo Druge HNL, Dinamo II - Osijek II. Trener Dinama II Damir Krznar. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

Prvoligaš Maribor, kojeg vodi nekadašnji trener Dinama Damir Krznar plasirao se u četvrtfinale Slovenskog Kupa nakon pobjede na gostovanju kod drugoligaša Rudara od 4:0.

Nakon vodstva gostiju od 2:0, utakmicu su na stranu Maribora definitivno prelomili hrvatski nogometaši, koji su postigli golove u posljednjih deset minuta igre. U 80. minuti donedavni igrač Hajduka i Dugopolja Ivan Brnić pogodio je za 3:0. Dvije minute kasnije Marko Tolić zabio je zadnji gol na utakmici. Tolić je igrač Dinama, a u Mariboru nalazi se na posudbi.

Inače, Rudar Velenje je trenutačno desetoplasirana momčad u drugoligaškoj konkurenciji.

S druge strane, Maribor ima veliki zaostatak za najvećim rivalom Olimpijom iz Ljubljane. Vodeća Olimpija ima 60 bodova, a Maribor je trenutačno na 43 boda.