Booker i Durant ukupno zabili 86 koševa Denveru, Tatum i Brown pokvarili Embiidovu ceremoniju

May 5, 2023; Philadelphia, Pennsylvania, USA; Boston Celtics guard Jaylen Brown (7) and forward Jayson Tatum (0) celebrate during final minute of win against the Philadelphia 76ers during the fourth quarter of game three of the 2023 NBA playoff at Wells Fargo Center. Mandatory Credit: Eric Hartline-USA TODAY Sports Photo: Eric Hartline/REUTERS

Eric Hartline/REUTERS

Phoenix je obranio domaći teren u trećoj utakmici polufinala Zapada i 121-114 pobjedom nad Denverom smanjio na 2-1. Sunsi su igrali bez ozlijeđenog Chrisa Paula, Kevin Durant je otvorio utakmicu s 1/9 šutom iz igre ali sve to ih nije omelo. Nuggetsi su bili u 35-31 vodstvu početkom drugog perioda a nakon što se uz sjajnog Devina Bookera (47 koševa, šut 20/25) konačno razigrao Durant, Sunsi su do poluvremena otišli na 67-52 prednost. Krajem treće četvrtine Denver je uspio povesti s tri razlike kod 88-85 međutim Sunsi su odgovorili serijom 14-0 i usmjerili utakmicu prema svojoj pobjedi.

Durant je imao 39 koševa (12/31), devet skokova i osam asistencija, sljedeći najbolji strijelci Sunsa bili su Cameron Payne (3/9) i T.J. Warren (3/7) sa po sedam koševa. Za Denver Nikola Jokić 30 koševa (11/19) i po 17 skokova i asistencija, Jamal Murray 32 koša (13/29), Michael Porter Jr 21 koš (7/14).

Boston je u trećoj utakmici polufinala Istočne NBA konferencija u gostima s 114-102 pobijedio Philadephiju i tako poveo s 2-1 i uzvratio Sixersima za poraz u prvoj utakmici. Pred početak utakmice Joelu Embiidu je uz prigodnu ceremoniju uručena nagrada za najboljeg igrača regularnog dijela sezone ali niti MVP sa 30 koševa (9/19) i 13 skokova nije uspio biti prevaga protiv Celticsa koji su bili u vodstvu koje se kretalo između pet i 12 koševa kroz gotovo cijelu utakmicu.

Duo Celticsa Jayson Tatum (27 koševa, šut 10/20, deset skokova, pet asistencija) i Jaylen Brown (23 koša, 8/18, sedam skokova, pet asistencija) u zbroju je imao 50 koševa, Al Horford imao je 17 (6/8) uz sedam skokova, Marcus Smart 15 (5/15) a Derrick White 13 (4/9) uz šest skokova što znači da je prva petorka Bostona zabila 95 koševa.

Kod Sixersa James Harden je ubacio 16 koševa uz šut 3/14, upisao je i 11 asistencija, De’Anthony Melton 16 (4/10) i osam skokova, Tyrese Maxey 13 (4/16).