Bojan Bogdanović zabio 22 koša u novom porazu Detroita, Clippersi uz solidnog Ivicu Zubca pobijedili Denver

Dec 6, 2023; Detroit, Michigan, USA;  Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) passes on Detroit Pistons center James Wiseman (13) in the first half at Little Caesars Arena. Mandatory Credit: Rick Osentoski-USA TODAY Sports Photo: Rick Osentoski/REUTERS

Rick Osentoski/REUTERS

Bojan Bogdanović se u srijedu navečer, u drugoj utakmici nakon oporavka od ozljede, vratio u prvu petorku Detroita međutim niti njegova odlična utakmica nije pomogla očajnim Pistonsima protiv Memphisa. Grizzliesi su u gostima s 116-102 pobijedili Detroit koji je s omjerom pobjeda i poraza 2-19 najlošija momčad lige dok Memphis u iščekivanju povratka Ja Moranta, koji je suspendiran na 25 utakmica zbog jednog u nizu suludih incidenata, ima omjer 6-14.

Detroit je vodio 84-82 na početku zadnjeg perioda kojeg je Memphis dobio s 34-18 za ukupnih 116-102. Bogdanović je za 32 minute imao 22 koša (4/7 za dva, 4/8 za tri), četiri skoka, sedam asistencija i tri ukradene lopte međutim taj odlični učinak nije pomogao Pistonsima da prekinu niz poraza koji je sada već na 18 utakmica. Rekord od 20 uzastopnih poraza u jednoj sezoni drži Houston iz sezone 2020/21.  Za Memphis Desmon Bane je upisao rekord karijere s 49 koševa (19/31), šest skokova i osam asistencija.

Ivica Zubac je za 26 minuta u igri upisao deset koševa (4/7) i devet skokova u pobjedi 111-102 Clippersa nad Denverom za kojeg je Nikola Jokić imao 22 koša uz šut 9/32 (!), 15 skokova i deset asistencija. Clippersi čini se konačno počinju izgledati kao momčad kakva se i očekuje od takvih pojedinaca, Paul George je imao 25 koševa (8/20) i osam skokova, James Harden 20 koševa (6/10) i 11 asistencija. Za Denver Jamal Murray je imao 23 koša (10/18) i šest asistencija.

Utah je prošle sezone, pogotovo u prvoj polovici sezone, bila u statusu ugodnog iznenađenja, ove je godine na puno nižoj razini, nakon 147-97 poraza, dakle 50 koševa razlike, od Dallasa je na 7-14 omjeru. Jazz je samo jednom izgubio s većom razlikom, davne 1979. Milwaukee ih je porazio s 158-102. Luka Dončić je već u prvom poluvremenu imao triple-double učinak a utakmicu je završio nakon tri četvrtine s 40 koševa (14/25), deset skokova i 11 asistencija. Za Jazz koji je igrao bez Markkanena i Clarksona Luka Šamanić je dobio nešto manje od sedam minuta u igri i u tom periodu upisao dva koša (1/5) i jedan skok.