Blummel prvijencem u 91. minuti srušio Lokomotivu

29.07.2023., Velika Gorica - SuperSport HNL, 02. kolo, HNK Gorica - NK Lokomotiva. Vladan Bubanja, Josip Mitrovic Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic / Pixsell

Pogotkom novopridošlog Svena Blummela u 91. minuti Gorica je na domaćem terenu u sklopu 2. kola SuperSport HNL-a bila bolja od Lokomotive rezultatom 1:0 (0:0).

Domaćin je tako nakon remija s Varaždinom upisao prvu pobjedu u novoj sezonu dok je momčad koju vodi Silvijo Čabraja zabilježila prvi poraz nakon neriješenog ishoda s Istrom 1961.

Za tjedan dana izabranike Željka Sopića očekuje gostovanje kod Dinama dok će Lokomotiva na domaćem terenu dočekati Varaždin.

Nakon što je Mersinaj u 8. minuti u obećavajućoj situaciji zaustavio prodor Ilečića odigrana je kontru gostiju u kojoj je Bubanja proigrao Šotičeka, no on s desetak metara iskosa pogađa vanjski dio mreže.

U 23. minuti Stojković je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio na peterac, ali lopta je bila malo previsoka za Bubanju.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka nakon ubačaja iz kuta dobro je s prve stative glavom pucao Krizmanić, a Čavlina se iskazao obranom.

Novi pokušaj domaćina uslijedio je u 35. minuti kada je iz okreta s dvadesetak metara snažno šutirao Mitrović za novu dobru reakciju vratara Lokomotive.

Trener Lokomotive je u 42. minuti bio prisiljen napraviti prvu zamjenu. Umjesto ozlijeđenog Goričana priliku je dobio Kačavenda.

Šotiček je u 58. minuti u šesnaestercu proigrao Marića, no njemu je u posljednji trenutak loptu oduzeo Pršir.

Gorica je uzvratila u 62. kada je Marić dodao za Ndockyta koji se pored Kalaice izborio za udarac s desetak metara, no od bloka stopera Lokomotive lopta odlazi malo pokraj bliže stative te pogađa vanjski dio mreže. Ndockyt je u akciji i sedam minuta kasnije kada je s dvadesetak metara loše pucao tako da nije bilo opasnosti po gol gostiju.

Novu uzbudljivu situaciju čekali smo do 90. minute kada Kapulica nije uspio iskoristiti lošiju intervenciju Čavline koji je na koncu ipak uhvatio loptu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Gorica je došla do gola vrijednog tri boda. Pršir je snažno pucao s dvadesetak metara, a Čavlina je odbio loptu na koju je natrčao Blummel te je sa sedam metara zatresao mrežu za svoj prvijenac u dresu domaćih.

Kolo se nastavlja od 21 sat kada na Aldo Drosini u Puli počinje utakmica Istre 1961 i Dinama.