BJK Cup: Hrvatska izgubila i od Bugarske

07.04.2022., Zagreb - Konferencija za novinare hrvatske zenske teniske reprezentacije. Iva Majoli i Tara Wurth. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak/PIXSELL

Hrvatske tenisačice upisale su i drugi poraz na turniru Prve skupine Billie Jean King Cupa u turskoj Antalyji.

Nakon poraza od Danske 2:1, izgubile su i od Bugarske, koja nakon prva dva meča vodi sa nedostižnih 2:0.

U prvom meču dana Petra Marčinko izgubila je od Lie Karatančeve 4:6 i sa dva puta po 6:3. Hrvatska tenisačica je u odlučujućem, trećem setu vodila 3:1, ali njezina suparnica osvojila je pet gemova u nizu i donijela pobjedu svojoj reprezentaciji.

U drugom okršaju Gergana Topalova bila je bolja od Tare Würth sa 6:4, 2:6 i 6:3.

Würth je u prvom setu povela 4:1 uz dva breaka, ali Topalova je uzvratila sa pet gemova u nizu i tri oduzeta servisa za 6:4. U drugom setu hrvatska tenisačica povela je 2:0. Bugarka je uzvratila izjednačivši na 2:2, ali u nastavku seta Würth je nanizala četiri gema za 6:2 i izjednačenje u setovima.

U odlučujućem, trećem setu Würth je napravila prvi break povevši 2:1. Međutim, Topalova je odmah uzvratila izjednačivši na 2:2. Bugarska tenisačica je pri vodstvu od 3:2 još jednom oduzela servis svojoj suparnici i povela sa 5:3. Würth je u devetoj igri imala dvije break-lopte za povratak u meč, ali nije ih iskoristila.

Slijedi još meč parova za koji su prijavljene Würth i Lucija Ćirić Bagarić sa hrvatske te Isabella Šinikova i Julija Terzijska sa bugarske strane.