Bayer Leverkusen pobijedio Leipzig 2:0

epa10582738 Adam Hlozek of Leverkusen (R2) celebrates with teammates Mitchel Bakker (L) and Moussa Diaby (R) after scoring the 1-4 during the UEFA Europa League quarter final, 2nd leg match between Union Saint-Gilloise and Bayer Leverkusen in Brussels, Belgium, 20 April 2023.  EPA/OLIVIER MATTHYS

EPA/OLIVIER MATTHYS

Nogometaši Bayer Leverkusena pobijedili su na svom terenu Leipzig s 2-0 u utakmici 29. kola Bundeslige.

Bayer je poveo golom Čeha Adama Hložeka u 40. minuti, a pobjedu je osigurao Nadim Amiri iz jedanaesterca u 86. minuti. Leipzig je utakmicu završio s desetoricom jer je Dominic Soboszlai dobio drugi žuti karton.

Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret.

Leverkusen je šesti na tablici sa 57 bodova, a Leipzig na petom mjestu ima četiri boda više. Ranije danas Freiburg je kod kuće pobijedio Schalke 4-0, a kasnije igraju Borussia Monchengladbach i Union Berlin.