Austriji zlato u ekipnom skijanju. Mikaela Shiffrin iz Pekinga odlazi bez medalje

epa09739865 Mikaela Shiffrin of the US in the finish area after she did not finish the 1st run of the Women's Slalom race of the Alpine Skiing events of the Beijing 2022 Olympic Games at the Yanqing National Alpine Ski Centre Skiing, Beijing municipality, China, 09 February 2022.  EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Austrijska mješovita ekipa u sastavu Katharina Huber, Katharina Liensberger, Katharina Truppe, Stefan Brennsteiner, Michael Matt i Johannes Strolz osvojila je zlato u ekipnom natjecanju alpskog skijanja na ZOI u Pekingu.

Austrija je osvojila zlato u mješovitoj ekipnoj paralelnoj disciplini alpskog skijanja, pobijedivši u finalu Njemačku, dok će Mikaela Shiffrin napustiti Olimpijske igre u Pekingu bez medalje nakon što su Sjedinjene Američke Države izgubile od Norveške u borbi za treće mjesto.

Utrke za zlatnu i brončanu medalju odlučile su kombiniranim vremenom nakon 2-2 u pobjedama.

Shiffrin, koja se natjecala u svih pet pojedinačnih disciplina, nadala se da će otići s barem medaljom iz ekipnog natjecanja, ali je izgubila tri uzastopne utrke jer je njezina ekipa završila kao četvrta.

Amerikanka nije uspjela završiti u tri od svojih pet pojedinačnih utrka na Igrama – veleslalomu, slalomu i kombinaciji – ali je rekla da je uživala u timskom natjecanju.

“Nisam razočarana. Imala sam puno razočaravajućih trenutaka na ovim Igrama, danas nije jedan od njih. Danas mi je čak najdraža uspomena iz Pekinga”, rekla je novinarima.

Ekipno natjecanje u svom drugom izdanju nakon što je predstavljen u Pyeongchangu 2018., pomaknut je sa subote zbog vjetra, a vjetar je i dalje bio jak u nedjelju, a temperature ispod nule, dok su se skijaši su se skupili pod dekama u cilju.

U polufinalu je Austrija pobijedila Norvešku, dok je Njemačka bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država 3-1.

ZLATO: Autriche (Katharina Huber, Katharina Liensberger, Katharina Truppe, Stefan Brennsteiner, Michael Matt, Johannes Ewald Strolz)

SREBRO: Allemagne (Emma Aicher, Lena Duerr, Julian Rauchfuss, Alexander Schmid, Linus Strasser)

BRONCA: Norvège (Mina Fürst Holtmann, Thea Louise Stjernesund, Maria Therese Tviberg, Timon Haugan, Fabian Wilkens Solheim, Rasmus Windingstad)