ATP ŠANGAJ: Tsitsipas izbacio Đokovića, a Zverev Federera

epa07901167 epa07901144 Stefanos Tsitsipas of Greece in action against Dominic Thiem of Austria during their men's singles final match at the China Open tennis tournament in Beijing, China, 06 October 2019.  EPA/WU HONG  EPA-EFE/WU HONG

EPA/WU HONG

U petak je nova teniska generacija proslavila dvije značajne pobjede u četvrtfinalnim dvobojima turnira Masters 1000 serije u Šangaju, gdje je Grk Stefanos Tsitsipas sa 3-6, 7-5, 6-3 nadigrao prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića, a Nijemac Alexander Zverev svladao Rogera Federera sa 6-3, 6-7 (7), 6-3.

Zverev je mogao do pobjede u dva seta, jer je u drugom setu pri vodstvu 6-5 imao 40-0 na servisu, ali je propustio sve tri meč-lopte te još dvije u ‘tie-breaku’.

Ipak, ‘breakom’ na početku trećeg seta Nijemac je poveo 3-0 i tu prednost pretvorio u svoju četvrtu pobjedu u sedam dvoboja s Federerom.

Stefanos Tsitsipas je u trećem dvoboju protiv Novaka Đokovića ostvario drugu pobjedu i to nakon što je izgubio prvi set. No, Grk je Đokovića ostavio bez prilike za ‘break’ u drugom i trećem setu pa mu je po jedan oduzeti servis u 12. gemu druge i četvrtom gemu treće dionice meča donio pobjedu.

Bez prilike za ‘break’ ostavio je i Rus Danil Medvjedev Talijana Fabija Fogninija u pobjedi 6-3, 7-6 (4) kojom se probio do svog prvog polufinala u Šangaju, gdje ćemo u nedjelju zasigurno dobiti novog pobjednika. Medvjedev će se za finale u subotu boriti protiv Grka Tsitsipasa, a Zverev čeka boljeg iz dvoboja Austrijanca Dominica Thiema i Talijana Mattea Berrettinija.