Arnaut Danjuma donio Villarrealu iznenađujuću pobjedu nad Bayernom

epa09865661 Levante UD's Jose Luis Morales (L) in action against Villarreal CF's Arnaut Danjuma during the Spanish LaLiga soccer match between Levante UD and Villarreal CF at Ciudad de Valencia stadium in Valencia, eastern Spain, 02 April 2022.  EPA/KAI FORSTERLING

EPA/KAI FORSTERLING

U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Villarreal je iznenađujuće pobijedio Bayern Munchen sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Arnaut Danjuma u osmoj minuti. Uzvrat je 12. travnja u Munchenu.

Josip Stanišić i Gabrijel Vidović nisu nastupili za Bayern.

Bavarci su bili veliki favoriti, no španjolski sastav, koji je u osmini finala izbacio Juventus, još je jednom potvrdio kako nije slučajno među osam najboljih momčadi.

Bio je to prvi gostujući poraz njemačkog velikana u Ligi prvaka u posljednje 23 utakmice. Posljednji poraz na gostovanju Bayern je doživio u rujnu 2017. od PSG-a (0-3).

Villarreal je posljednji put igrao u četvrtfinalu 2009. kada je ispao od Arsenala, a u svojoj povijesti još je samo jednom igrao četvrtfinale i to 2006. kada je “Žuta podmornica” preskočila Inter.

S druge strane Bayernu je ovo deseto četvrtfinale u zadnjih 11 sezona, ukupno 32. u Kup/Ligi prvaka, te rekordno 20. u Ligi prvaka

Posljednji put ova dva kluba su međusobno igrala 2011. godine u skupini, a Bayern je slavio u obje utakmice (3-1, 2-0).

Počelo je šokantno za goste, Villarreal je već u osmoj minuti poveo sa 1-0. Lo Celso je uposlio Pareja koji je pucao, no loptu je ispred Neuera skrenuo Danjuma postigavši svoj šesti gol ove sezone u Ligi prvaka. U 41. minuti “Žuta podmornica” je zabila i drugi gol, no Coquelin je bio u zaleđu.

Bayern je u prvom poluvremenu bio nevidljiv. Njemački prvak nikako nije uspjevao posložiti konce igre i bilo je to možda i najslabije poluvrijeme njemačkog prvaka ove sezone.

Bavarci su u nastavak ušli daleko odlučniji, a u 50. minuti Gnabry je pucao sa 18 metara, ali pored gola. Uzvratili su Španjolci u 53. minuti nakon što je Gerard Moreno pucao sa 25 metara pogodivši stativu.

Četiri minute kasnije vidjeli smo novu priliku domaćina, no Davies je u posljednjem trenutku blokirao Morenov udaraca.

Bayern je mogao izjednačiti u 68. minuti, Coman je pucao, a loptu je glavom izbio Pau Torres. U 82. minuti sa više od 20 metara okušao se Sane, ali je pucao ravno u naručje domaćeg golmana.

U samoj završnici domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti. Bila je to brza kontra, Lo Celso je povukao i potom uposlio Pedrazu, no ovaj je loše pucao.