Ampem u 97. minuti zabio za bod Rijeke protiv Istre 1961

06.05.2023., Rijeka - SuperSport Hrvatska nogometna liga 22/23. 33 kolo. HNK Rijeka - NK Istra 1961.

Goran Kovacic / Pixsell

Golom Princea Ampema u 97. minuti Rijeka je u 33. kolu SuperSport HNL-a pred 6.657 gledatelja na Rujevici odigrala 2:2 (0:1) s regionalnim rivalom Istrom 1961. Domaćin je tako nadoknadio dva gola zaostatka nakon što su Zeleno-žuti vodili zgodicima Advana Kadušića i Monsefa Bakrara. Prethodno je za mrežu Lovre Majkića iz kaznenog udarca načeo Matija Frigan.

Tri kola prije kraja sezone Rijeka je u borbi za mjesta koja vode u kvalifikacije Konferencijske lige zadržala šest bodova prednosti pred Istrom, a između njih se s odigranom utakmicom manje nalazi Osijek, dok europske ambicije još uvijek imaju i Varaždin, Slaven Belupo te Lokomotiva.

Recimo i da je na današnjem derbiju domaća navijačka skupina Armada prigodnom koreografijom proslavila svoj 36. rođendan.

Prvu dobru šansu kreirali su domaćini u 17. minuti kada je Hodža odlično proigrao Frigana, no najboljih strijelac Rijeke se umjesto za udarac odlučio na povratno dodavanje kojim je propala prilika da svoju momčad dovede u vodstvo.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka s dvadesetak metara je snažno pucao Caseres, ali ravno u Labrovića. Vratar domaćih je siguran i u 21. minuti kada je obranio udarac Kadušića s desetak metara iskosa.

U 26. minuti je nakon dodavanja Hujbera snažno s ruba šesnaesterca pucao Mlinar, no njegov pokušaj je blokirao Galešić.

Gosti su u vodstvu od 31. minute kada je prvijenac u HNL-u postigao Kadušić. On je iskoristio loše povratno dodavanje Vukčevića te je blokirao ispucavanje Labrovića nakon čega je lopta završila u golu.

Nakon ubačaja Hodže s lijeve strane u 34. minuti snažno je s 12 metara pucao Galešić, a lopta se odbija od leđa Hujbera i odlazi malo iznad grede. Uslijedio je ubačaj iz kuta Marina i novi pokušaj Marina kojeg je ovaj put blokirao Bakrar.

Dvije minute kasnije Bakrar je pobjegao obrani Rijeke te je s desetak metara iskosa zatresao vanjski dio mreže. Pomoćni sudac Varivoda je potom podigao svoju zastavicu iako je alžirski napadač u akciju krenuo iz Istrine polovice terena.

Zeleno-žuti su u 38. minuti ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije prekršaja nad Friganom zaradio Galilea. Uslijedila je kombinacija iz slobodnog udarca nakon koje je sa 17 metara snažno pucao Ampem, a lopta od bloka Mlinara odlazi pokraj okvira gola.

06.05.2023., Rijeka – SuperSport Hrvatska nogometna liga 22/23. 33 kolo. HNK Rijeka – NK Istra 1961. Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Dilaver je u 45. minuti ubacio s lijeve strane na drugu stativu za Veigu, no on je loše reagirao te iz dobre pozicije nije uspio uputiti udarac. U drugoj minuti sudačke nadoknade Ampem je sa 16 metara pucao pored suprotne stative.

U uvodnim sekundama drugog poluvremena je nakon pogreške Hodže sa 17 metara snažno pucao Bakrara, a lopta je otišla iznad prečke.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka je s dvadesetak metara iskosa udarac uputio Ampem te je loptu poslao par metara pored suprotne vratnice.

Do drugog pogotka na susretu Istra dolazi u 50. minuti kada su duplim pasom obranu domaćih izigrali Bakrar i Kadušić, a alžirski napadač je potom sa šest metara matirao Labrovića za svoj već osmi zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Dobru šansu domaćin je propustio u 53. minuti kada je Selahi nakon solo prodora pucao s desetak metara iskosa, a Majkić je obranio njegov udarac. Nakon ubačaja iz kuta igrači Rijeke su tražili kazneni udarac sugerirajući da je lopta suparničkog nogometaša pogodila u ruku, no suci se nisu oglasili.

Novu dobru intervenciju Majkića bilježimo u 59. minuti kada je nakon proigravanja Bandea s 15 metara iskosa snažno pucao Obregon.

Čuvar mreže Istre je u elementu i dvije minute kasnije kad je izvrsnu intervenciju upisao nakon udarca Frigana koji se na putu prema golu odbio od bloka dodatno mu otežavši posao.

U 63. minuti umjesto Lisice priliku je dobio Erceg koji se tako vratio na travnjak nakon što je odradio devet utakmica kazne.

Janković u 66. minuti ubačajem s lijeve strane pronalazi Ampema, a njegov snažan udarac iz prve u prvi kut izvrsno brani Majkić.

Sudac Pajač je u 70. minuti pokazao na bijelu točku nakon duela Obregona i Marešića, a siguran s 11 metara bio je Frigan za svoj 14. gol u prvenstvenoj sezoni.

Ercegu se u 76. minuti morala ukazati pomoć nakon što mu je u skoku s Dilaverom nastradala arkada.

Djouahra se u 88. minuti odlučio za udarac s desetak metara iskosa, ali nije bio precizan te je pucao pored bliže stative.

Domaćin do izjednačenja dolazi u 97. minuti kada je Banda ubacio s lijeve strane, a Ampem je u petercu primio loptu te je poslao pod gredu. Bio je to njegov peti gol u sezoni.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 17 sati sastaju Osijek i Dinamo dok u 19:20 počinje susret Lokomotive i Hajduka.