Ajax izborio finale Kupa, utakmica prekinuta na pola sata

epa10560249 Supporters of Feyenoord set off fireworks during the Semifinal of the KNVB Cup match between Feyenoord Rotterdam and AFC Ajax, in Rotterdam, the Netherlands, 05 April 2023.  EPA/MAURICE VAN STEEN

EPA/MAURICE VAN STEEN

Ajax je izborio plasman u finale Nizozemskog Kupa nakon što je u Rotterdamu pobijedio Feyenoord 2:1.

Dvoboj je obilježio incident u 61. minuti kada je napadač Ajaxa Davy Klaassen pogođen predmetom iz publike pri čemu mu je raskrvavljena glava.

Sudac Allard Lindhout povukao je momčadi s terena i tako da je prekid trajao više od pola sata. Policija je privela navijača, koji je bacio predmet.

Pomoćni trener domaćeg sastava John de Wolf se na stadionu De Kuip obratio publici tako što je zatražio njihovu pomoć.

“Navijači, koristite svoj um jer očajnički nam je potrebna vaša podrška”, kazao je.

Susret je još jednom prekinut na nekoliko minuta zbog vatrometa domaćih navijača.

Na kraju Ajax je slavio 2:1, a sve najvažnije dogodilo se prije prekida. Gosti su poveli u 14. minuti pogotkom Dušana Tadića. Izjednačio je Santiago Gimenez u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a za novo vodstvo i pobjedu Kopljanika zabio je Klaassen u 51. minuti.

U posljednjim trenucima ogleda Ajax je ostao sa igračem manje nakon što je isključen Kenneth Taylor.

U finalu Ajax će igrati protiv PSV-a, koji je slavio na gostovanju kod trećeligaša Spakenburga (također 2:1).

Finale je na rasporedu 30. travnja na stadionu De Kuip u Rotterdamu.