ACUD KUP Vatreni protiv Tunisa love formu za EURO

21.03.2024., Kairo - Trening Hrvatske nogometne reprezentacije u Kairu uoci medjunarodnog ACUD Cupa. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak / Pixsell

Hrvatska nogometna reprezentacija turnirom u Egiptu započinje pripreme za nadolazeće Europsko prvenstvo koje su u lipnju i srpnju održava u Njemačkoj.

Vatreni će u polufinalu ACUD kupa odmjeriti snage s Tunisom, a utakmica se igra od 21 sat na stadionu Cairo International. U drugom polufinalnom srazu Egipat je s 1:0 bio bolji od Novog Zelanda. Hrvatska i Tunis su dosad odigrali samo jednu utakmicu i to prijateljsku u lipnju 2019. godine u Varaždinu kada su gosti slavili s 1:2.

Zlatko Dalić za ovu akciju nije mogao računati na Ivana Perišića, Antu Budimira, Martina Baturinu, Luku Sučića i Josipa Šutala. Izbornik je uoči utakmice izjavio: “Došli smo na turnir, na dvije važne utakmice koje su pred nama. Želimo napraviti dobar rezultat. Naša ideja je napraviti dobru pripremu za Europsko prvenstvo i da odradimo team building, ali nam je rezultat bitan. Ne zaboravimo, Tunis nas je prije četiri godine pobijedio u Varaždinu 2:1. Želim isprobati sve igrače i plan je da svi dobiju minutažu. Žao mi je što smo ostali bez Ante Budimira, koji je zbog bolesti ostao u Zagrebu. To je hendikep, a sve ostalo je u redu. Hvala egipatskom savezu što je organizirao ovaj turnir u tako kratkom roku, veselimo se što ćemo sudjelovati. Ekipe i program su ostali isti. Imamo dobre uvjete ovdje, tereni su dobri. Osjećam da će se igrati dobar nogomet. Možemo očekivati i veći broj gledatelja.”

Glavni sudac večerašnje utakmice je Mohamed Maarouf iz Egipta, a Dalić i njegov kolega na klupi Tunisa Montasser Louhichi su od prve minute na travnjak odlučili poslati sljedeće igrače: