ABA LIGA Žižić nezaustavljiv u pobjedi Cibone nad Megom

Igor Kralj/PIXSELL

Košarkaši Cibone po prvi su put slavili na gostovanju u Sremskoj Mitrovici, gdje su u nedjelju s 82-71 (20-16, 18-20, 31-17, 13-18) svladali domaći Mega Leks.

Nakon prvog poluvremena momčad Damira Mulaomerovića imala je samo dva koša prednosti, ali furioznom igrom u nastavku, predvođena nezaustavljivim Antom Žižićem, Cibona je stigla do uvjerljive pobjede.

Zagrepčani su početkom posljednje četvrtine imali +20 (73-53), a domaća momčad je do kraja uspjela samo ublažiti poraz.

Ante Žižić je završio dvoboj s 35 koševa i 12 skokova, a većinu koševa postigao je uz pomoć američkog razigravača Scotta Reynoldsa koji je imao 14 asistencija. Željko Šakić je postigao 12 koševa, a Nebojša Joksimović 10. Francuz Alpha Kaba predvodio je domaću momčad s 18 koševa.

Iznenađenje kola kreirao je u nedjelju skopski MZT koji je na domaćem terenu s 96-90 svladao podgoričku Budućnost.