UŽIVO: HRVATSKA – TURSKA 0:1 Gotovo je! Hrvatska je izgubila!

12.10.2023., Opus Arena, Osijek - Kvalifikacije za UEFA Europsko prvenstvo 2024., skupina D, 7. kolo, Hrvatska - Turska. Hakan Calhanoglu, Luka Modric Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Hrvatske i Turske u četvratk od 20:45 igraju kvalifikcijsku utakmicu protiv Turske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje se igra sljedeće gofine.

Početne postave:

Hrvatska: Livaković, Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Barišić, Brozović, Modrić, Kovačić, Brekalo, Pašalić, Musa

Turska: Cakir – Kadioglu, Akaydin, Bardakci, Ozkacar – Yuksek – Kahveci, Calhanoglu, Ozcan, Akturkoglu – Yilmaz

Tijek utakmice:

90+5′ Gotovo je! Hrvatska je izgubila!

90′ Igrat će se pet minuta dodatka.
90+2′ 11-erac za Hrvatsku! Taylor pokazuje da je bilo igranja rukom u kaznenom prostoru prilikom kornera, čeka se VAR provjera.Ništa od kaznenog udarca…
88′ Beljo je tukao s desetak metara u prvi lut, ali Cakir brani. Modrić je zbog prigovora dobio žuti karton.
86′ Yildiz umjesto Akturkoglua, Ayhan umjesto Yukseka.

81′ Beljo umjesto Kovačića, Sosa umjesto Barišića.

79′ Velika prilika pred vratima Cakira! Gvardiol je presjekao loptu, brzo odigrao za Majera, predriblao je vratara Cakira, na crti skidaju Turci, ali i pomoćni sudac diže zastavicu.

75′ Yildirim ulazi u igru umjesto strijelca Yilmaza.

70′ Modrić daje sjajnu loptu za Petkovića iza posljednje linije turske obrane, Bruno je pokušao iz prve, ali ulazi u blok Bardakci.
68′ Golman Turske zaradio je javnu opomenu zbog odugovlačenja igre.

65′ Kahveci izlazi iz igre, Yunus ulazi u igru.

63′ Pašalić ide van, kao i Musa, a u igri su Petković i Majer. Vlašić umjesto Brekala.

60′ Opet je Akturkoglu mogao do gola, ali njegov šut odlazi u blok

54′ Velika prilika za Yilmaza. Povratna lopta ne deset metara, mogao je birati stranu, ali je tukao preko gola s desetak metara.

52′  Nova greška Hrvatske, Akturkoglu je pobjegao, bila su tri turska igrača na dva hrvatska, ali Akturkoglu griješi u predaji.

48′ Još jednom Yilmaz bježi našim braničima, ulazi u kazneni prostor, ali Stanišić zatvara u posljednji trenutak.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+3′ Gotovo je prvo poluvrijeme

45′ Igrat će se još najmanje tri minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu

44′ Brekalo je pucao s osam metara, obranio je turski vratar, ali i Stanišić je bio u zaleđu u začetku akcije.

40′ Kadioglu je probio desnu stranu, ubacio za Akturoglua, pucao je iz trka, otišlo je pokraj vratnic

38′ Brekalo je pokušao lukavo s prizemnim centaršutem u peterac, čisti turska obrana.

34′ Barišić je izgubio loptu,. povukao je suparnika i zaradio je žuti karton

30′ GOL! Povela je Turska 0:1 na Opus Areni, Yilmaz je iskusno pobjegao iza zadnje linije hrvatske obrane, duga lopta je prevarila Gvradiola, Livaković je istrčao na 20 metara od gola, a Turčin ga je lagano lobao za vodstvo. VAR je nakon 3 minute vijećanja priznao gol

27′ Barišić je dobio loptu na boku, ali je loše i brzopleto ubacio. Obrana je očistila.

20′ Prva konkretna šansa za Hrvatsku. Brozović je dugom dijagonalom našao Modrića na lijevoj strani, ovaj je fino izbacio Kovačića koji se ubacio između beka i stopera, ali prvi dodir s loptom nije bio dobar i golman je uhvatio loptu.

13′ Nova dobra reakcija Livakovića! Stanišić je loše reagirao, pustio je Akturkoglua koji je krenuo prema vratima, ali Livakvić sjajno spašava.

10′ Pokušao je sada Marko Pašalić, ali nije bilo precizno

9′ Još jedan opasan udarac Akturkoglua s ruba kaznenog udarca, silovito je opalio, ali Livaković se još jednom ukazao na pravom mjestu u pravo vrijeme.

5′ Turska je krenula u kontru, Calhanoglu je krasno vidio Yilmaza i dodao mu je, ovaj bi sam išao na Livakovića da nije bilo Gvardiola koji je fenomenalnim starom presjekao loptu.

2′ Prva loša reakcija hrvatske obrane, Yilmaz se izborio za šut sa 16 metara, a Livaković sjajno brani šut koji je išao u sami kut.

1′ Počeela je utakmica