RUKOMETNA LIGA PRVAKA Zagrebaši u Mannheimu izborili četvrtfinale s PSG-om

EPA/Ronald Wittek

Rukometaši PPD Zagreba slavili su u nedjelju u Mannheimu protiv Löwena sa 31:29 i izborili četvrtfinale ovogodišnje Lige prvaka, u kojem će se ponovno susresti sa rukometašima PSG-a.

Zagrebaši su u Njemačku stigli sa golom zaostatka iz prve utakmice osmine finala. Nijemci su u zagrebačkoj Areni prošlog tjedna slavili sa 24:23. Utakmica je bila izjednačena sve do sredine prvog poluvremena, kada je Löwen prvo otišao na tri, pa na četiri gola prednosti. Šest minuta do kraja prvog poluvremena domaćini su bili na +5, a situacija nije izgledala nimalo dobro za hrvatske rukometaše.

Ipak, probudili su se u samoj završnici poluvremena, i na odmor otišli s minusom od dva gola. Bilo je u prvom poluvremenu i dosta promašaja, onakvih kakvih se niije smjelo promašiti. Svejedno, sve su nadoknadili u drugom poluvremenu. Iako su u 41. minuti domaćini ponovno otišli na +3, momčad Veselina Vujovića deset minuta prije kraja susreta uspjela je izjednačiti.

Pet minuta trebalo je zagrebašima da dođu do vodstva – Vujić je pogodio za 27:26. U samu završnicu susreta Zagreb je ušao sa prednošću od dva gola, koju su sačuvali do kraja, kada je počelo veliko slavlje u Njemačkoj.

Najučinkovitiji u redovima Zagreba bili su Vujić i Marković sa po pet golova, Kontrec je dodao četiri.