POVIJESNI USPJEH Lokomotiva izborila treće pretkolo Europa lige

Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši Lokomotive plasirali su se u 3. pretkolo Europske lige nakon što su u Zagrebu u uzvratnom susretu 2. pretkola pobijedili RoPS Rovaniemi s 3-0 (1-0). U prvom dvoboju u Finskoj rezultat je bio 1-1.

Pogotke su za Lokomotivu postigli Ivan Fiolić (44) i Mirko Marić (48, 83).

Nogometaši Lokomotive ostvarili su po prvi puta plasman u 3. pretkolo Europske lige,izbacivši s ukupnih 4-1 finski RoPS, a u 3. pretkolu “lokose” čeka ukrajinska Vorskla. U 22. minuti domaći branič Juha Pirinen je srušio Erosa Grezdu u kaznenom prostoru, no braniču Lokomotive je jedanaesterac obranio vratar Reguero. U 33. minuti Pirinen je dobio crveni karton, a Lokomotiva je iskoristila brojčanu nadmoć u 44. minuti kada je na ubačaj Bartoleca u kaznenom prostoru natrčao Fiolić i svladao finskog vratara. U 48. minuti hrvatska momčad je zabila i drugi gol kada je udarac Bartoleca obranio vratar Reguero, ali je natrčao Marić i lagano pogodio za 2-0. U 83. minuti Marić je postigao i svoj drugi zgoditak na utakmici nakon što je predriblao vratara i pogodio za konačnih 3-0.

Lokomotiva je po prvi puta, tek u desetom nastupu u Europi, susret završila bez primljenoga gola.

Pred 500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je  Kruašvili iz Gruzije.

Lokomotiva – RoPS 3-0

Strijelci: 1-0 Fiolić (44), 2-0 Marić (48), 3-0 Marić (83)

Promašeni penal: Prenga (Lok, 22)

Crveni kartoni: Pirinen (RoPS, 33), Jammeh (RoPS,89)