NOVO IZNENAĐENJE U ENGLESKOJ Bournemouth ‘riješio’ i United

EPA/GERRY PENNY

Nogometaši Bournemoutha još su jednom iznenadili Premiership, slaveći drugi tjedan zaredom nad favoriziranim ekipama. Prošlog je tjedna ‘stradao’ Chelsea, a novi premierligaš sada je skinuo skalp i Manchester Unitedu. Momčad Eddiea Howea slavila je s 2:1.

Poveli su domaćini na Vitality stadionu već u drugoj minuti preko Juniora Stanislasa, a izjednačenje je stiglo zahvaljujući Fellainiju. Ipak, bivši junior Manchester Uniteda Joshua King donio je Bournemouthu sva tri boda.

Samo nekoliko dana nakon što je menadžer Uniteda Louis van Gaal poručio kako je on pravi čovjek za United, i nekoliko dana nakon ispadanja iz Lige prvaka, Unitedu se ponovno dogodio poraz. Istina, United je desetkovan brojnim ozljedama, njihova je obrana bila prilično ‘zelena’ – Cameron Borthwick-Jackson i Guillermo Varela zaigrali su uz Daleyja Blinda i 20-godišnjeg Paddyja McNaira.

Brige oko ozljeda u Unitedu nastavile su se i danas – sa travnjaka je morao izaći Jesse Lingard još u prvom poluvremenu.