KRENULO GA Kramarić opet zabio, Hoffenheimu bod u Leverkusenu

epa06164539 Hoffenheim's Andrej Kramaric celebrates after scoring the 1-1 equalizer during the German Bundesliga soccer match between Bayer 04 Leverkusen and TSG 1899 Hoffenheim in Leverkusen, Germany, 26 August 2017.  EPA/ARMANDO BABANI EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić bio je strijelac prvog pogotka za Hoffenheim, koji je osvojio bod u drugom kolu njemačkog nogometnog prvenstva na gostovanju u Leverkusenu odigravši s domaćim Bayerom 2:2 (1:0), dok je prvak Bayern s 2:0 kao gost svladao Werder uz dva gola Roberta Lewandowskog, javlja HRT.

U Leverkusenu su domaćini dvaput vodili, ali do pobjede nisu došli. Wendell je doveo Bayer u vodstvo u 32. minuti iz kaznenog udarca. Kramarić je u 47. minuti izjednačio na 1:1 na asistenciju Wagnera. Naš je napadač pobjegao čuvarima i mirno poslao loptu pokraj domaćeg vratara.

No, radost Hoffenheima trajala je samo jednu minutu, jer je već u 49. minuti, praktično u sljedećem napadu, Bellarabi s desne strane pogodio suprotni kut i opet donio prednost Bayeru. Baš kao i kod prvog gola, Hoffenheim je do izjednačenja došao iz kontranapada. Demirbay  je bio dodavač, a Uht strijelac za konačnih 2:2 u 70. minuti.

Otprilike u isto vrijeme razriješena je dilema oko pobjednika dvoboja u Bremenu, gdje je Werder ugostio Bayern. Samo tri minute bile su potrebne Robertu Lewandowskom da dvaput zatrese mrežu domaće momčadi i donese nova tri boda aktualnom prvaku Bayernu. Poljak je prvi pogodak postigao na povratnu loptu Kinglsleyja Komana u 72. minuti, a tri minute poslije je sve sam napravio i poslao loptu kroz noge domaćeg stopera Bauera i Werderova vratara Pavlenke.