GOLIJADA NA KANARIMA Las Palmas preuzeo vrh Primere

EPA/QUIQUE CURBELO

Nogometaši Las Palmasa preuzeli su u nedjelju vrh Primere, nakon što su u drugom kolu svladali Granadu sa 5:1.

U vodstvo su došli u 23. minuti preko El Zhara, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjenačuje Boga. Momčad Las Palmasa vratila se iz svlačionice potpuno raspoložena, te do kraja susreta postižu četiri gola.

U 52. strijelac je Kevin Prince Boateng na asistenciju Marka Livaje. Četiri minute kasnije Boateng izlazi iz igre zbog ozljede. Na 3:1 povisuje El Zhar u 69. minuti. Do kraja su se u strijelce upisali i Momo (73′) te Araujo (85′).

Marko Livaja izašao je iz igre u 72. minuti, a zamijenio ga je strijelac posljednjeg pogotka Araujo.

Alaves u Sporting Gijon odigrali su bez golova, a večeras još igraju Athletic i Barcelona te Villareal i Sevilla.