BUNDESLIGA Kramarić asistent u prvom ovosezonskom porazu Hoffenheima

epa05757002 Hoffenheim's Steven Zuber (C) shoots between Leipzig's Diego Demme (L) and Naby Keita (R) during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig and TSG 1899 Hoffenheim in Leipzig, Germany, 28 January 2017.  EPA/FELIPE TRUEBA (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)

Momčad Hoffenheima u subotu je doživjela prvi ovosezonski poraz u Bundesligi. U utakmici 18. kola svladala ih je ekipa RB Leipziga sa 2:1.

Hoffenheim je poveo u 18. minuti, kada je Nadiem Amiri iskoristio asistenciju hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića. U 38. minuti izjednačio je Timo Werner, a tri boda Leipzigu donio je Marcel Sabitzer u 77. minuti. Andrej Kramarić igru je napustio u 63. minuti, kada ga je zamijenio Mark Uth. Hoffenheim je od 60. minute igrao s desetoricom igrača – crveni karton dobio je Sandro Wagner.

U ostalim utakmicama Bayern je upisao pobjedu protiv Werdera od 2:1. Pogotke za aktualnog prvaka Njemačke dali su Arjen Robben i David Alaba, a jedini strijelac za Werder bio je Max Kruse. Ausburg je istim rezultatom slavio protiv Wolfsburga, dok je Köln sa 6:0 deklasirao Darmstadt. Ingolstadt je s 3:1 savio protiv HSV-a.