BUNDESLIGA Borussia uz promašeni jedanaesterac slavila kod Mainza 2:0

EPA/Fredrik Von Erichsen

U prvoj utakmici devetog kola Bundeslige Borussija je sa 2:0 u gostima slavila kod Mainza.

Borussiju je u vodstvo doveo Marco Reus u 18. minuti na dodavanje Aubameyanga. Reus je mogao povisiti u 47. minuti, ali nije bio precizan s bijele točke. Konačnih 2:0 postavlja Henrik Mkhitaryan u 82. minuti susreta.

Iako je Mainz imao veći posjed lopte u svojim nogama (53%), Borussija je bila opasnija. Uputili su 16 udaraca prema vratima Kariusa, od toga šest u okvir vrata. S druge strane, nisu ni domaćini bili bez prilike. 11 su puta pucali prema vratima Burkija, pet u okvir, ali vratar Borussije bio je koncentriran.

Nakon devet utakmica Borussija se nalazi na drugom mjestu Bundeslige, za stopostotnim Bayernom zaostaju četiri boda, a imaju i utakmicu više. Mainz je na devetom mjestu s 12 osvojenih bodova.