Biciklizam: Rogina pobjednik u Kini

QINGHAI LAKE, CHINA - JULY 18: (CHINA OUT) Cyclists ride during the third stage of the 4th Tour de Qinghai Lake International Cycling Race along Qinghai Lake on July 18, 2005 in Qinghai Province, northwest China. The 4th Tour de Qinghai Lake will last from July 16 - 24, covering 9 stages. Twenty teams from five continents attend this year's race. Tour de Qinghai Lake is held annually since 2002. In 2004, it rose to the top road cycling race in Asia. (Photo by China Photos/Getty Images)

Hrvatski biciklist Radoslav Rogina, član slovenske momčadi Adria Mobil iz Novog Mesta, ukupni je pobjednik utrke u Kini vožene oko jezera Qinghai.

U posljednjoj, 13. etapi utrke voženoj od Shuitonggoua do Yinchuana u dužini od 135 kilometara slavio je Talijan Mattia Gavazzi (Amore & Vita – Selle SMP) koji je u sprintu bio brži od Rogininog momčadskog kolege Slovenca Marka Kumpa. Rogina je na cilj stigao kao 32. u vremenu pobjednika, što mu je bilo dovoljno za obranu tri sekunde prednosti pred Irancem Hosseinom Alizadehom (RTS-Santic).

Osim ukupnog slavlja i velikog uspjeha hrvatskog biciklista koji je na istoj utrci 2010. osvojio drugo mjesto u ukupnom poretku, momčad Adria Mobil imala je još jednog slavodobitnika. Marko Kump osvojio je prvo mjesto u redoslijedu za “zelenu majicu” sa 163 boda. Kump je i najuspješniji natjecatelj što se tiče broja etapnih pobjeda, jer je bio najbrži u pet od 13 etapa, dok je u njih četiri prvi na cilj stigao Talijan Gavazzi.

Osim Rogine, od hrvatskih biciklista na utrci je sudjelovao i Emanuel Kišerlovski (Meridiana Kamen Team), koji je u ukupnom redoslijedu osvojio 11. mjesto zaostavši za Roginom četiri minute i 39 sekundi.