Zubac solidan u pobjedi sve boljih Clippersa, Šarić dobar u porazu sve lošijeg Golden Statea

Dec 12, 2023; Phoenix, Arizona, USA; Phoenix Suns center Jusuf Nurkic (20) yes for a rebound against Golden State Warriors forward Dario Saric (20) and guard Stephen Curry (30) during the first quarter at Footprint Center. Mandatory Credit: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports Photo: Mark J. Rebilas/REUTERS

Mark J. Rebilas/REUTERS

LA Clippersi su se konačno posložili, igraju kako se od momčadi s takvim igračima i očekuje. U utorak navečer s 119-99 nadigrali su ove sezone odlične Sacramento Kingse (13-9) i došli do pete uzastopne pobjede i ukupnog omjera 13-10. Clippersi su već krajem prvom poluvremena imali 70-41 i praktički već tada osigurali pobjedu u kojoj je Kawhi Leonard zabio 31 koš (11/14), po 15 su imali James Harden (4/9, sedam asistencija) i Norman Powell (5/11) a Ivica Zubac je za 22 minute upisao šest koševa (3/5) i devet skokova. Za Sacramento Keegan Murray je zabio 17 (6/14), Domantas Sabonis 15 koševa (5/11) i deset skokova.

Dallas ove sezone izgleda neusporedivo bolje nego prošle sezone, sinoć je i bez Kyrie Irvinga pobijedio friške osvajače Sezonskog turnira Lakerse s 127-125. Završnica nije bila na jednu loptu kako to rezultat može sugerirati, 50 sekundi prije kraja bilo je 127-121, LeBron James je tricom sa istekom vremena postavio konačni rezultat. Luka Dončić podijelio je nekoliko asistencija iz kategorije nemogućih, ukupno je imao 33 koša (12/28), 17 asistencija i šest skokova, za Lakerse Anthony Davis je imao 37 koševa (15/21) i 11 skokova, LeBron James 33 koša (14/27), osam skokova, devet asistencija i tri ukradene lopte.

Golden State se muči, ima tek četiri pobjede iz zadnjih 15 utakmica, sada je na omjeru 10/13. Sinoć su  izgubili od Phoenixa koji je igrao bez Kevina Duranta  s 119-114. Stephen Curry je na šest sekundi prije kraja promašio tricu za izjednačenje, Bradley Beal je na drugoj strani stavio oba bacanja za plus pet čime je utakmica bila odlučena.

Devin Booker je stavio 32 koša (12/23) uz sedam asistencija, Jusuf Nurkić kojega je Draymond Green nokautirao zbog čega je isključen 17 koševa (3/9), 13 skokova i sedam asistencija. Za Golden State Stephen Curry 24 koša (8/24), Dario Šarić za 20 minuta 15 koševa (5/9) i četiri skoka.