Zubac odličan u pobjedi nad Portlandom, Šarić i Šamanić ostali bez koša protiv Memphisa i Oklahome

Los Angeles Clippers center Ivica Zubac dunks over Portland Trail Blazers center Deandre Ayton during the first half of an NBA basketball game in Portland, Ore., Wednesday, March 20, 2024. (AP Photo/Craig Mitchelldyer)

(AP Photo/Craig Mitchelldyer

U srijedu navečer tri su hrvatska košarkaša izašla na NBA parkete, Ivica Zubac je uz odličan učinak s Clippersima došao do pobjede dok su Dario Šarić i Luka Šamanić sa Golden Stateom i Utom na terenu dobili minimalnu minutažu i ostali bez ijednog koša.

LA Clippersi (43-25) su se pobjedom nad Portlandom (19-50) na jednu pobjedu odmakli od New Orleansa koji je ostao na četvrtom mjestu zapada. Portland se držao u egalu samo u prvoj četvrtini koju je dobio s 28-27, na poluvremenu je bilo +10 za Clipperse, nakon tri četvrtine +24, završilo je 116-103. Zubac je za 24 minute imao 14 koševa (7/9), devet skokova i po dvije asistencije i blokade. Po običaju, Clipperse su predvodili Paul George s 27 koševa (10/18) i Kawhi Leonard s 24 (9/16), za Portland Scoot Henderson, treći izbor ovosezonskog Drafta, je zabio 18 (6/15).

Treća najlošija momčad zapada Memphis (23-47) nije uspjela parirati Golden Stateu (36-32) koji je deseti na zapadu, na granici plasmana na play-in turnir. U pobjedi 137-116 Jonathan Kuminga je zabio 26 (12/17), Dario Šarić igrao je tek nešto više od pet minuta i upisao tek jedan skok. Krilo Memphisa Gregory Jackson, 45. izbor Drafta 2023., zabio je 35 (11/19), inače je na prosjeku od 12.8 koševa po utakmici.

Utah s omjerom 28-40 ima nekakvu nadu za play-in turnir međutim protiv prve momčadi zapada Oklahome (48-20), pogotovo igrajući bez Laurija Markkanena, nisu imali puno šanse. Završilo je 119-107, Chet Homgren je za Thunder odigrao sjajnu utakmicu s 35 koševa (12/18) i 14 skokova dok je Luka Šamanić zaigrao tek četiri minute i ostao na nuli u svim rubrikama.