Zubac i Šarić u pobjedama upisali osam i četiri koša, Stephen Curry briljirao protiv Milwaukeeja

Mar 11, 2023; San Francisco, California, USA; Golden State Warriors guard Stephen Curry (30) reacts after making a three point basket to tie the score against the Milwaukee Bucks during the fourth quarter at Chase Center. Mandatory Credit: D. Ross Cameron-USA TODAY Sports Photo: D. Ross Cameron/REUTERS

D. Ross Cameron/REUTERS

Otkako je Russell Westbrook stigao u Clipperse njegova nova momčad je na omjeru 3-5, uz neobičnu statistiku koja kaže da je u pobjedama ovaj igrač na prosjeku od 7.6 koševa a u porazima na 16.6 koševa po utakmici. Izgleda da Clippersi puno češće dolaze do pobjeda kad Westbrook slabije igre a tako je bilo i u subotu navečer kad su pobijedili New York s 106-95. Osim perioda u trećoj četvrtini kad su Knicksi, bez ozlijeđenog Jalena Brunsona, poveli s pet koševa razlike, Clippersi su dominirali i na pogon sjajnog dua Kawhi Leonard (38 koševa, 14/22) i Paul George (22 koša, 10/21, po osam skokova i asistencija) došli do treće uzastopne pobjede. Ivica Zubac je za 27 minuta upisao osam koševa (4/6) i šest skokova, Westbrook sedam koševa (3/8) i tri asistencije. Za Knickse Immanuel Quickley 26 koševa (8/18) i 10 skokova.

Dario Šarić u subotu nije imao svoj dan ali sigurno nije nezadovoljan jer je njegova Oklahoma s 110-96 pobijedila u New Orleansu. Šarić je igrao 20 minuta i ubacio tek jedan od šest šuteva, plus još dva slobodna bacanja, i uzeo šest skokova. Oklahomu koja s omjerom 32-35 hvata poziciju za play-in turnir i dalje na leđima nosi sjajni Shai Gilgeous-Alexander, četvrti strijelac lige s 31.2 koševa po utakmici, protiv Pelicansa je zabio 35 (11/23). Za Pelicanse, koji su i dalje bez Ziona Williamsona i Brandona Ingrama i koji imaju identičan 32-35 omjer, CJ McCollum je zabio 26 (8/20) uz osam asistencija.

Dallas je protiv Memphisa nastavio svoj hod po trnju koji su započeli nakon velikog tradea, sinoćnjim 112-108 porazom od Grizzliesa došli su do sedmog poraza u zadnjih 12 utakmica, otkako je Kyrie Irving postao članom kluba. Doduše, u Memphisu su igrali bez ozlijeđenih Irvinga i Luke Dončića, ali i Grizzliesi su bili bez svoje najveće zvijezde Ja Moranta. Mavericksi su imali vodstvo 88-77 na 10 minuta prije kraja, imali su i tri igrača na preko 20 koševa, Tim Hardaway je zabio 23, Jaden Hardy 22 a Josh Green 21 ali Grizzliesi su dobili neočekivanog junaka koji je preokrenuo tijek utakmice – rookie David Roddy, bek koji je ove sezone na šest koševa po utakmici, zabio je 17 koševa u zadnjoj četvrtini, ukupno 24 (10/13). Memphis s omjerom 40-26 uz Sacramento je na diobi drugog mjesta zapada.

Golden State je s 125-116 nakon produžetka pobijedio Milewaukee koji je igrao bez ozlijeđenog Giannisa Antetokounmpa. Warriorsi su sredinom trećeg perioda bili na +13 da bi Bucksi na 120 sekundi prije kraja poveli sa 108-100. Pogodite tko se onda ukazao? Naravno, Steph Curry, stavio je dvije trice i još jedan šut za 108-108 da bi nakon trice Jrue Holidaya zabio još jednu za 111-111. Bucksi su imali osam sekundi za zadnji napad ali Holidaya je blokirao, tko? Naravno, Steph Curry, koji je u produžetku zabio još devet koševa, ukupno 36 (13/27). Bucksi su imali sedam igrača na 12+ koševa, Khris Middleton 19 (7/14).