Zadar na krcatom Višnjiku demolirao Partizan, briljirali Luka Božić i Dario Drežnjak

24.12.2023., Zadar - Utakmica 13. kola AdmiralBet ABA lige izmedju Zadra i Partizana Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra su u krcatoj dvorani Krešimira Ćosića, pred više od 8 tisuća gledatelja, s 84-68 pobijedili beogradski Partizan. Koliko je velika ova pobjeda Zadra, reći ćemo ovako: Partizan je ove sezone na 9-7 omjeru u Euroligi a samo u zadnjih mjesec dana momčad Željka Obradovića pobijedila je Panathinaikos, Milano, Monaco, Žalgiris i Valenciju. Zadar je sada s omjerom 7-6 na diobi šestog i sedmog mjesta ABA lige, Partizan je s 9-4 pao na treće mjesto, iza C. zvezde s 11-1 i Cedevite Olimpije s 10-3.

Od početka Zadar je bio bolji, nakon deset minuta bilo je je 20-13 a značajniju prednost stekao je kod 36-22. Božić (12), Drežnjak (11) i Lakić (devet) su do poluvremena koje je Zadar dobio s 47-34 kombinirano zabili 32 koša a nakon što se sredinom trećeg perioda Partizan približio na 53-46 Drežnjak je do isteka 30. minute zabio osam koševa za 63-50. Nakon minute i pol zadnje četvrtine Zadar je otišao na ogromnih 70-50 a do kraja gosti su samo donekle umanjili poraz – s identičnih 16 razlike izgubili su od Reala u Madridu prije tri dana.

Opet je briljirao Luka Božić, upisao je 26 koševa (9/13) i po devet skokova i asistencija, sjajni Dario Drežnjak imao je 25 koševa (7/10 za tri) a Marko Ramljak 15 koševa (7/10). Za Partizan Tristan Vukčević 16 koševa (6/10), Zach LeDay 11 koševa (4/9) i šest skokova.