WTA Rim: Halep do naslova predajom Pliškove

epa08686306 Simona Halep of Romania in action against Karolina Pliskova of Czech Republic during their women's singles final round match at the Italian Open tennis tournament in Rome, Italy, 21 September 2020.  EPA/CLIVE BRUNSKILL / POOL

EPA/CLIVE BRUNSKILL

Rumunjska tenisačica Simona Halep (WTA – 2.) pobjednica je ovogodišnjeg izdanja Premier 5 WTA turnira u Rimu, gdje joj je Čehinja Karolina Pliškova (WTA – 4.) predala finalni meč pri vodstvu Rumunjke 6-0, 2-1.

Čehinja je na finalni dvoboj izašla s povezom oko kvadricepsa lijeve noge i imala je problema s kretanjem, pogotovo kako je meč odmicao. Rumunjka je za samo 20 minuta osvojila prvi set u kojem je ostavila suparnicu bez gema.

Pliškova je jedini gem osvojila kad je u drugom gemu drugog seta oduzela servis Halep. No, već u sljedećem gemu Rumunjka je ponovno stekla prednost ‘breaka’, što je 28-godišnju češku tenisačicu nagnalo na predaju.

Bio je to njihov 12. međusobni dvoboj i osma pobjeda 28-godišnje Rumunjke.

Halep je u svom trećem rimskom finalu prvi put stigla do pobjedničkog trofeja, a to joj je ukupno 22. naslov na WTA turnirima, za koji je zaradila 205.190 eura i 900 bodova. Čehinja nije uspjela obraniti prošlogodišnji naslov u Foro Italicu te je ostala na 16 trofeja iz 29 finala. Pliškova je za proboj u finale osvojila 585 bodova i 150.000 eura.