Vučkić donio Rijeci trijumf na Drosini

02.04.2022., stadion Aldo Drosina, Pula - Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, NK Istra 1961 - HNK Rijeka. Photo: Srecko Niketic/PIXSELL Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Srecko Niketic / Pixsell

Deveti put u nizu Rijeka je upisala prvenstvenu pobjedu na gostovanju na Aldo Drosini. U 29. kolu HT Prve lige izabranici Gorana Tomića su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Harisu Vučkiću rezultatom 0:2 (0:1) slavili u regionalnom derbiju protiv Istre 1961.

Gosti su tako prekinuli negativnu seriju od dva uzastopna poraza te su se 17. ovosezonskom prvenstvom pobjedom barem privremeno vratili na treće mjesto ljestvice.

Zeleno-žuti pak nisu dobrom izvedbom razveselili Demone koji su danas obilježili svoj 30. rođendan. Negativni niz momčadi iz Pule sad se produžila na osam kola bez pobjede, a u tom razdoblju su upisana po četiri poraza i remija.

Prvo uzbuđenje na susretu vidjeli smo u 5. minuti kada je Beljo uposlio Marina, a njegov pokušaj s desetak metara iskosa prolazi pokraj suprotne stative. Četiri minute kasnije Beljo je pripremio šansu i za Mlinara kojeg je ponašao povratnim dodavanjem, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora bio je lagan zalogaj za Labrovića.

Galilea je u 10. minuti prekršajem na dvadesetak metara zaustavio prodor Abassa zbog čega je zaradio žuti karton. Gosti su smatrali da je mogao proći i s težom sankcijom, ali sudac Strukan nije dijelio njihovo mišljenje. Iz slobodnog udarca zaprijetio je Drmić, a Lučić je uz pomoć živog zida pokupio loptu.

Gosti u vodstvo dolaze u 28. minuti kad je Abass bio asistent, a udarac Vučkića sa 17 metara se odbio od bloka Perkovića te je prevario Lučića. Bio je to prvi udarac gostiju u okvir gola Istre. Za slovenskog napadača to je bio osmi ovosezonski zgoditak u Prvoj HNL.

Demoni su u 30. minuti prigodnom koreografijom obilježili 30. obljetnicu osnivanja.

02.04.2022., stadion Aldo Drosina, Pula – Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, NK Istra 1961 – HNK Rijeka. Photo: Srecko Niketic/PIXSELL Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Zeleno-žuti su do izjednačenja mogli doći u 37. minuti kada je Mlinar spretno u šansu izbacio Belju, ali najbolji napadač Istre je u dobroj situaciji loše reagirao te nije uspio uputiti konkretan udarac. U istoj minuti iz daljine je pucao Mlinar, ali lopta je otišla poviš gola Rijeke.

U 52. minuti udarac Belje od bloka Krešića odlazi malo iznad grede, no pogodak ne bi ni bio priznat jer je napadač domaćih u toj situaciji bio u zaleđu.

Rijeka je uzvratila šest minuta kasnije preko Vučkića čiji udarac glavom s desetak metara nakon ubačaja Vukčevića odlazi iznad gola.

Odličnom reakcijom vratara Labrovića u 59. minuti gosti su sačuvali prednost. Nakon ubačaja iz kuta glavom je sa sedam metara pucao Mišković.

Murić je u 78. minuti nakon prodora po desnoj strani na drugoj stativi tražio Drmića, ali iz teške situacije kapetan Rijeke nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu domaćih. Pet minuta kasnije Murić je sam pucao s vrha šesnaesterca, no ravno u Lučića.

U 84. minuti Bande je nakon dobrog prodora kojim se oslobodio dva suparnička igrača asistirao za Mahmouda, a on je iz dobre pozicije loše zahvatio loptu koja je otišla u aut.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila u 86. minuti novim golom Harisa Vučkića. Njega je u šesnaestercu pronašao Murića, a slovenski napadač je potom spretno zaobišao Lučića te je poslao loptu u mrežu.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu dvoboji Dinama i Hrvatskog dragovoljca te Osijeka i Hajduka.