VRATARI FANTASTIČNI Uzbudljiva utakmica na Emiratesu završila bez pogodaka

Arsenal i Livepool odigrali su na Emiratesu 0:0 u posljednjoj utakmici trećeg kola Premiershipa. Bila je to utakmica vratara – Petra Čecha i Simona Mignoleta koji su najzaslužniji što su mreže mirovale. Na kraju utakmice vratari su razmijenili dresove i pokoji smješak. Ovo je treća utakmica zaredom da Mignolet nije primio pogodak.

A bilo je dosta šansi sa obje strane. Pogodak Aarona Ramseyja poništen je nakon zaleđa, dok je Sanchez pogodio vratnicu. I drvo Arsenalovog gola treslo se – i to dvaput. Prvo je poluvrijeme potpuno pripalo Liverpooli – već u trećoj minuti Coutinho pogađa gredu. Nogometaši Liverpoola bili su motivirani – Coutinho, Milner i Benteke posebno su se istaknuli u opasnim napadima gostiju.

Arsene Wenger morao je biti sretan što nije primio pogodak na poluvremenu. Inicijativu u nastavku susreta preuzima Arsenal, ali odlični blokovi i Mignolet ističu se intervencijama. Ono što je Liverpool radio Arsenalu u prvom poluvremenu, Arsenal je radio Liverpoolu u drugom. Škrtel je bio iznimno požrtvovan, krpao je rupe, odlično zatvarao i blokirao udarce.

Jednu od najljepših obrana, a bilo ih je, vidjeli smo u 70. minuti kada Giroud odlično puca, ali Mignolet još bolje brani. Ponovno se iskazao u 78. minuti kada brani neugodan udarac koji se odbio od Lovrena.

Lovren je za Liverpool odigrao cijelu utakmicu.

Ovim je rezultatom Liverpool došao do trećeg mjesta, a jedina su ekipa, uz maksimalni Manchester City te Manchester United, koja nije primila pogodak u novoj sezoni. Arsenal je na devetom mjestu, sa istim brojem bodova kao Chelsea, Norwich i Everton.