EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Talijanski prvak Juvntus vratio se pobjedama u nedjelju. Na svom je stadionu bio bolji od Lazija sa 2:0.

Juventus je poveo već u petoj minuti, kada je Paulo Dybala iskoristio asistenciju našeg reprezentativca Marija Mandžukića i pogodio za vodstvo. U 16. minuti povisio je Gonzalo Higuain na asistenciju Juan Cuadrada. Trener Massimiliano Allegri danas je utakmicu započeo sa napadačkim trojcem Higuain-Dybala-Mandžukić, što mu se na kraju i isplatilo jer su sva trojica sudjelovala kod pogodaka.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu, a nekoliko je puta ponovno oduševio navijače vraćajući se u obranu. Marko Pjaca u igru je ušao u 87. minuti umjesto Higuaina, te se našao u jednoj izglednoj prilici, ali je pucao pored gola.

Juventus sada ima četiri boda prednosti ispred drugoplasirane Rome, koja svoju utakmicu 21. kola igra kasnije danas protiv Cagliarija.