SUPERSPORT HNL Varaždin slavljem kod Rudeša skočio na šesto mjesto

22.04.2024., Zagreb - SC Rudes, Zagreb - SuperSport HNL, 31. kolo, NK Rudes - NK Varazdin.. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic / Pixsell

Varaždin je u posljednjoj utakmici 31. kola SuperSport HNL-a slavio na gostovanju kod Rudeša rezultatom 0:2 (0:1). Za njihovu osmu pobjedu u sezoni u strijelce su se upisali Igor Postonjski i Marko Dabro.

S nova tri boda izabranici Nikole Šafarića su skočili na šesto mjesto ljestvice s bodom prednosti ispred Gorice dok je momčad koju vodi Davor Mladina upisala čak 26. poraz u aktualnoj sezoni HNL-a.

U sljedećem kolu Rudeš očekuje gostovanje na praznom Poljudu kod Hajduka dok će Varaždin u baroknom gradu dočekati Dinamo.

Prvi pogodak na dvoboju pao je u 29. minuti i bila je to ljepotica kapetana gostiju Igora Postonjskog koji je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara odlično pogodio rašlje Markovićeva gola. Iskusni veznjak je tako došao do sedmog zgoditka u sezoni.

Pitanje pobjednika je riješeno u 59. minuti trećim golom Marka Dabre otkad je protekle zime stigao u Varaždin. Nakon asistencije Ivana Nekića našao se oči u oči s golmanom Rudeša te je pronašao put do mreže.