UŽIVO: Gotovo je! Manchester City je osvojio Ligu prvaka!

EPA/ALESSANDRO DI MARCO, MATTEO BAZZI, ROBERTO BREGANI, ANDY RAIN, DAVID RAWCLIFFE, GuliverImages/AP Photo/Dave Thompson, GuliverImages/Cal Sport Media via AP Images, PIXSELL/REUTERS/Matthew Childs, PIXSELL/Reuters/Jason Cairnduff

EPA, PIXSELL/REUTERS, GuliverImages, Nacional

U finalu Lige prvaka u subotu se na stadionu Ataturk u Istanbulu od 21:00 sat sastaju momčadi Manchester Cityja i Inter Milana.

Engleski klub veliki je favorit, a pokušat će doći dio svog prvog naslova europskog prvaka u povijesti. S druge strane, talijanska momčad ‘lovi’ svoju četvrtu titulu u ovom natjecanju.

Utakmicu će suditi Poljak Szymon Marciniak, koji je sudio i prošlogodišnje finale Svjetskog prvenstva. Pomoćnici su mu Pawel Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, četvrti sudac je Rumunj Istvan Kovacs, a u VAR sobi bit će Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

Sastavi:

Inter: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Calhanoglu, Brozović (c), Dimarco – Lautaro, Džeko

Klupa: Handanovič, Cordaz, Gagliardini, De Vrij, Gosens, Correa, Bellanova, Asslani, Mhitarjan, D’Ambrosio, Škriniar, Lukaku

Manchester City: Ederson – Akanji, Dias, Ake – Stones, Rodri – Silva, De Bruyne, Gundogan (c), Grealish – Haaland

Klupa: Ortega, Carson, Walker, Phillips, Laporte, Alvarez, Gomez, Mahrez, Perrone, Foden, Palmer, Lewis

Tijek susreta:

90’+5 Posljednje su sekunde, Inter ima korner – Ederson brani, Brozović je pokušao, ali više nije bilo vremena. Utakmica je gotova! Manchester City je prvak Europe prvi put u svojoj povijesti!

90’+4 Žuti i za Edersona zbog odugovlačenja

90+2′ Žute kartone dobili su Haaland i Onana zbog manjeg sukoba.

90′ Igrat će se najmanje pet minuta sudačke nadoknade

89′ Nevjerojatna sada obrana Edersona. Lijepa akcija Intera, Lukaku je pucao, Ederson obranio, a lopta se od igrača Manchestera odbija u korner.

84′ U igru za Inter ulazi Mhitarjan D’Ambrosio, a izlazi Calhanoglu. Darmiana je zamijenio D’Ambrosio

83′ Lukaku je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Gundoganom

82′ Iz igre izlazi Stones, umjesto njega ulazi Walker

79′ Bellanova je izborio korner za Talijane. Izbili su Englezi opasnost, a udarac Barelle iz daljine u nastavku akcije odlazi preko gola

78′ Pokušao je sada Foden, no njegov udarac brani Onana

77′ Rodri je 19. španjolski igrač koji je zabio u finalu Europskog kupa. Nijedna zemlja nije imala više strijelaca. On je drugi Španjolac koji je zabio za englesku momčad, nakon Xabija Alonsa za Liverpool protiv Milana 2005., također u Istanbulu.

75′ Promjena kod Intera. Izlazi Bastoni, ulazi Gosens. Izlazi i Dumfries, umjesto njega Bellanova.

73′ Sada je Lukaku u prigodi, no njegov udarac nije opasan za Edersona

71′ Inter je ovo trebao zabiti. Dimarco je prvo glavom pogodio vratnicu, a njegov udarac na odbijenu loptu blokirao je – Lukaku

68′ Gol za Manchester City! Strijelac je Rodri! Silva je pronašao prostor s desne strane, a njegov odbijeni centaršut promašio je sve njegove suigrače, ali tamo je čekao Rodri koji smireno pogađa za vodstvo Engleza.

67′ Haaland se sada sjurio, prošao je nekoliko igrača Intera, no ključni start radi Bastoni, koji izbija loptu ispred sjajnog napadača, koji je imao slobodnog Fodena

60′ Odmah u sljedećoj akciji slobodni udarac za Engleze. Nakon ubačaja Gundogana, Dias puca glavom iznad vrata

59′ Nicolò Barella zaradio je prvi žuti karton zbog prekršaja na Fodenu

59′ Velika greška u obrani Cityja, loptu uzima Lautaro Martinez. No, umjesto da doda Lukakuu ili Brozoviću, išao je sam pucati, ali udarac je završio točno u rukama Edersona

57′ Iz igre izlazi Edin Džeko, mijenja ga Romelu Lukaku

55′ Lautaro je odigrao povratnu loptu za Calhanoglua, koji je s 20-ak metara pucao silovito, ali je pogodio blok.

52′ Gundogan se vraća i oduzima loptu Martinezu, koji je pao na travnjak. Nogometaši Intera traže slobodni udarac, ali sudac se ne oglašava. Darmian potom radi prekršaj nad Grealishem. Nema kartona.

50′ Onana je pogriješio u predaji lopte, Silva ju je dobio na rubu šesnaesterca, ali opasnost je očistila Interova obrana.

49′ Inter je i dalje vrlo organiziran

47′ Bilo je ovo deveto finale Lige prvaka u kojem nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu. U samo tri od prethodnih osam postignuto je više golova u drugom poluvremenu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme finala Lige prvaka

45’+2 Završeno je prvo poluvrijeme u Istanbulu, nismo vidjeli nijedan pogodak

45′ Igrat će se još barem dvije minute sudačke nadoknade u prvom dijelu

40′ Igra se preselila na sredinu terena. Kao da obje ekipe čekaju poluvrijeme kako bi se sabrali i krenuli po pogodak u nastavku susreta

35′ De Bruyne ipak ne može nastaviti. Izlazi u igru, mijenja ga Phil Foden

30′ Cityjevi liječnici su na travnjaku, na kojem je ostao ležati De Bruyne. Ipak, čini se da će se vratiti u igru, iako je Guardiola odmah na zagrijavanje poslao Fodena.

27′ Pobjegao je sad Haaland svojim čuvarima, puca sa 7-8 metara iskosa, ali Onana brani

26′ Sjajan potez Haalanda. Kao gimnastičar je ispružio nogu i precizno dodao De Bruyneu, koji se poskliznuo u najvažnijem trenutku

26′ Nesigurnost u obrani Cityja. Ederson je uputio netočnu loptu prema Diasu i ostavio prazan gol. Barella je to pokušao iskoristiti s velike udaljenosti, ali nije uspio.

25‘ Inter je dosad bio dominantan u obrani, nisu se uplašili favoriziranog Cityja, čak su imali i neke prilike preko krila. Mogu biti otvaranjem utakmice

23′ Erling Haaland nije zabio u četiri posljednje utakmice. Od 3. svibnja zabio je – samo jedan pogodak

20′ Dimarco pronalazi kapetana Brozovića koji s dvadesetak metara puca iznad gola.

19′ Haaland glavom dodaje prema Grealishu na lijevom krilu, no Francesco Acerbi dobro se snalazi i otklanja opasnost.

14′ Prvi korner za Inter. Dimarco je ubacio prema Barelli, koji traži Džeku. No njegov udarac odlazi u korner. Bez veće opasnosti nakon kornera.

12′ Inter se polako oslobađa pritiska te igra sve sigurnije na sredini terena. Ipak, još uvijek bez prijetnje prema Edersonu

10′ Dobra obrana Cityja. Inter je razbio presing Engleza. Dimarco ima četiri suigrača kojima može dodati. Ipak, prvi do lopte dolazi Dias, koji otklanja potencijalnu opasnost.

6′ City vraća Inter gotovo na vlastitu gol-crtu. Bernardo Silva se ubacio i pucao tik pored daljnje vratnice

5′ Nestvarno! Erling Haaland ima 52 gola ove sezone, a Kevin de Bruyne ima 28 asistencija

3′ De Bruyne je uočio Haalanda koji je, čini se, u zaleđu. Primirio je ubačaj, ali puca visoko i izvan cilja. Zastavica je podignuta.

2′ Inter je odmah krenuo u napad, ali Edin Džeko, koji je igrao za City od 2011. do 2016. godine, gubi uporište na desnom krilu.

1′ Finale 31. sezone Lige prvaka je počelo!