UŽIVO: Gotovo je! Dinamo je na Maksimiru svladao Astanu 5:1!

21.09.2023., Zagreb - Prva utakmica grupne faze UEFA Europa Konferencijske lige, GNK Dinamo - Astana. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama u četvrtak od 21 sat na Maksimiru igra utakmicu prvog kola Konferencijske lige. Premijerni je to nastup hrvatskog prvaka u ovom dvije godine starom natjecanju.

Protivnik ‘Modrima’ je kazahstanski prvak Astana, koju je već svladao u drugom pretkolu Lige prvaka.

Glavni sudac je Pawel Raczkowski, pomoćnici su Radoslaw Siejka i Adam Kupsik, četvrti sudac je Damian Kos. VAR sudac je Tomasz Kwiatkowski, a pomoćni VAR sudac Krzysztof Jakubik.

“Dobro poznat protivnik s obzirom da smo igrali prije dva mjeseca. Očekujem drukčiju utakmicu od te dvije jer je ovo grupna faza. Oni će se sigurno htjeti pokazati u boljem svjetlu nego zadnji put, ali mi igramo doma, imat ćemo dosta kontinuiranog napada na kojima smo radili i vjerujem da ćemo se dobro prezentirati”, rekao je u najavi utakmice trener Dinama Sergej Jakirović.

“Nema tu puno tajni što se tiče ni njih ni nas. Možda malo više kod nas jer smo promijenili par igrača, više smo mi njima nepoznanica nego oni nama. Mi smo favoriti i tako ćemo se postaviti na terenu”, dodao je Josip Mišić.

Početne postave:

DINAMO: Nevistić – Moharrami, Šutalo, Perić, Ljubičić – Mišić, Bulat – Emreli, Baturina, Vidović – Petković

ASTANA: Čondrić – Bejsebekov, Harojan, Amanović – Hovhanisjan, Lončar, Kuat, Ouerega, Vorogovskij – Tomasov, Darboe

Tijek susreta:

90+3′ Gotova je utakmica!

90+3′ Tibor Halilović pogađa za 5:1!

90′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

85′ Antonio Marin je pogodio za 4:1! Prvo je Marin promašio veliku šansu nakon ubačaja Menala, lopta je došla do Mihajličenka koji je odlično ubacio na peterac. Marina nitko nije čuvao pa je glavom, iz drugog pokušaja, pogodio za 4:1

84′ Kod Astane izlaze Darboe i Ourega, ulaze Aimbetov i Jovančić

82′ Mihajličenko ulazi umjesto Ljubičića.

80′ Kuatijev udarac s 20-ak metara odlazi pokraj gola

78′ Smanjila je Astana. Hovhanisjan je dobio loptu na ulasku u šesnaesterac, Ljubičić je otišao u prazno i bek Astane je rutinski zabio za 3:1.

73′ Izlaze Petković i Vidović, a u igri su Kulenović i Marin.

70′ Zbog prekršaja žuti karton dobio je Boško Šutalo

65′ Iz igre izlaze Emreli i Bulat, ulaze Menalo i Halilović

63′ Izlaze Vorogovskiy i Lončar, u igri su Dosmagambetov i Kuat

58′ Bulat dovodi Dinamo do 3:0! Sjajno je pogodio iz slobodnog udarca!

55′ Velika prilika sada za Astanu! Darboe je dobio sjajnu loptu u šesnaesterac, namjestio se i pucao, ali je Nevistić skinuo njegov udarac. U nastavku akcije gosti su iz odbijanca pucali s ruba šesnaesterca, ali su pogodili svojeg igrača.

53′ Još jednom je precizan Petković!

52′ Žuti karton zaradio je Haroyan

52′ Emreli je srušen na prvoj vratnici, sudac pokazuje na novi kazneno udarac!

48′ Žuti karton za Amanovića

47′ Odličnu šansu imao je Tomasov. Fino se na ulasku u šesnaesterac riješio Perića koji je onda nekako uspio uklizati i omesti Tomasova kojemu je Nevistić odlično obranio.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+3′ Gotov je prvo poluvrijeme na Maksimiru, Dinamo vodi 1:0

45′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

45′ Izašao je Beysebekov, u igri je Haroyan

43′ Dinamo vodi!! Petković je zabio s bijele točke

42′ Ourega je dobio ćuti karton

41′ Penal za Dinamo! Igrač Astane nagazio je Ljubičića, sudac je oitšao pogledati snimku i dosudio penal za Dinamo.

39′ Baturina je glavom pucao pokraj gola. Malo mu je zasmetao Emreli, dobra je to šansa bila.

37′ Odlična solo akcija Vidovića! Prošao je po lijevoj strani, zarolao braniča, ali je onda pucao ravno u vratara.

31′ Dinamo dominira u posjedu lopte, ali osim Emrelijeve prilike s početka susreta, nema opasnosti za gol gostiju

27′ Mišić je loše pucao, odlazi to iznad gola

20′ Imala je sada Astana veliku priliku. Nakon pogreške Perića kod dodavanje lopte, Marin Tomasov se probio kroz Šutala i Ljubičića koji ga je dostignuo i izbacio ga iz ravnoteže pa Tomasov nije uspio dobro zahvatiti loptu koja odlazi pored gola

15′ Dinamo kontrolira utakmicu, bez opasnijih prilika

4′ Velika šansa Emrelija! Baturina je proigrao Vidovića koji gura loptu u peterac za Emrelija, ali je promašio loptu i prazan gol

1′ Počela je utakmica na Maksimiru

0′ Održana je minuta šutnje za stradale u potresu u Maroku i poplavama u Libiji