UŽIVO: Raspad Hajduka, Živković zabio svoj drugi gol za 3:0

17.08.2023., Solun, Grcka - Uzvratni susret 3. pretkola UEFA Konferencijske lige, PAOK - Hajduk. Photo: RAFAIL GEORGIADES / EUROKINISS/PIXSELL

RAFAIL GEORGIADES / EUROKINISS/PIXSELL

Nogometaši Hajduka u četvrtak od 19:30 sati u Solunu protiv PAOK-a igraju uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Konferencijske lige. Susret odigran prošlog četvrtka na rasprodanom Poljudu završio je bez pogodaka, a pobjednik ovog dvoboja u play-offu igrat će protiv Rosenborga ili Heartsa. Rosenborg je u prvoj utakmici slavio 2:1.

Utakmicu će suditi Nijemac Sascha Stegemann, 37-godišnji sudac s velikim iskustvom suđenja u Bundesligi. Uz utakmice u Njemačkoj, do sada je sudio 11 europskih klupskih utakmica na seniorskoj razini te je na njima podijelio ukupno 69 žutih kartona, više od šest po utakmici u prosjeku.

Utakmica je zbog tragičnih zbivanja iz Atene prošli tjedan označena susretom visokog rizika, a uprava PAOK-a je pred dvoboj s Hajdukom dobila oštro upozorenje UEFA-e. Grčkom klubu i navijačima poručili su da se strogo moraju pridržavati sigurnosnih pravila. “Bude li baklji, lasera i petardi, stadion Toumba za sljedeću utakmicu u Europi mogao bi biti zatvoren za gledatelje. UEFA neće imati milosti bude li na stadionu bilo ičega čemu tamo nije mjesto”, prenosi grčki dnevnik Ethnos.

Početni sastavi:

HAJDUK: Lučić – Melnjak, Diallo, Šarlija, Moufi – Krovinović, Sigur – Mlakar, Odjidja-Ofoe, Sahiti – Livaja

PAOK: Kotarski – Kędziora, Troost-Ekong, Koulierakis, Baba Rahm – Schwab, Tsingaras – Narey, Konstantelias, Živković – Ally Samatta

Tijek susreta:

90′ Sudac je označio pet minuta sudačke nadoknade

85′ Živković iz slobodnog udarca pogađa za velikih 3:0 PAOK-a

82′ Odjidja-Ofoe i Moufi izlaze iz igre, ulaze Čuić i Mikanović

79′ Velika pogreška Dialla, Živković je ostao sam ispred Lučića, koji je bio nemoćan. PAOK vodi 2:0

78′ Samatta izlazi, u igri je Thomas

73′ Zbog ozljede nakon samo osam minuta iz igre izlazi Soares, ulazi Ozdoev

72′ Nova promjena kod Hajduka – izlazi Mlakar, a ulazi Dajaku

67′ Odjidja-Ofoe ubacio je iz slobodnog udarca, Banrahou je pokušao iz prve. Jak je to udarac bio, ali Kotarski brani

63′ Odjidja-Ofoe dobio je žuti karton zbog prekršaja nad Taisonu

62′ Izlazi Tsingaras, u igri je Soares. Izašao je i Narey, umjesto njega Taison

60′ Livaja je napravio pomutnju po lijevoj strani, pucao je iskosa i pogodio Kotarskog, a Odjidja se nije najbolje snašao nakon odbijanca.

59′ Prve promjene, izlaze Sahiti i Krovinović, u igri su Doček i Bannrahou

56′ Novi žuti karton, dobio ga je Konstantelias

52′ Ogromna obrana Lučića, PAOK je išao u kontru nakon Sahitijeve pogreške, Konstantelias je lijepo primio, sam ostao ispred vratara Hajduka, koji fantastično brani

52′ Mlakar pada u kaznenom prostoru, sudac ne označava ništa

51′ Žuti karton za Šarliju zbog prigovora i za Babu zbog prekršaja nad Sahitijem

48′ Pokušao je Krovinović sada iz daljine, ali udarac završava ravno u rukama Kotarskog

46′ Livaja je sad mogao zabiti. Iskoristio je grešku obrane Grka, izbio je pred Kotarskog i probao ga je zaobići, ali se spetljao.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+3 Završeno je prvo poluvrijeme u Solunu

45’+2 Nova prijetnja Hajduka, pokušao je sada Sahiti glavom, odlazi i to pored gola Kotarskog

45′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

44′ Nakon ubačaja, lopta stiže do Krovinovića koji pogađa Kotarskog

40′ Koulierakis je zamalo zabio autogol. Hajdukov ubačaj išao je prema Livaji, a grčki branič odbio je loptu koja odlazi malo pored gola

32′ Meknjak se ponovno ubacio prema naprijed, pokušao je glavom iznenaditi Kotarskog, ali lopta odlazi pored vratiju

25′ Kratak prekid za osvježenje igrača

23′ Žuti karton dobio je Moufi zbog prekršaja

21′ Pokušao je sada Živković za PAOK nakon kornera, pogodio je vratnicu

19′ Lučić preskače igru, u priliku je došao Odjidja-Ofoe, koji snažno puca prema vratima PAOK-a. Ipak, odlazi to pored vratiju

17′ Odjidja ruši Babu, digla se klupa PAOK-a, tražili su žuti karton, ali nije bilo intervencije njemačkog suca.

12′ PAOK vodi, iz penala je zabio kapetan Schwab

11′ Konstantelias je izborio kazneni udarac za PAOK. Ukrao je loptu Odjidja-Ofoi koji ga potom ruši u šesnaestercu

8′ Kakva sada pogreška Kotarskog! Odjidja-Ofoe dodao je za Livaju, koji je bio u sjajnoj prilici, no njegov udarac blokira branič PAOK-a. Velika prilika za Hajduk je to bila

2′ Prva prilika Hajduka na utakmici. Ubacio se Melnjak, uputio udarac, ali od bloka odlazi u korner. Livaja je skočio, no njegov udarac glavom odlazi pored gola Kotarskog

1′ Počela je utakmica u Solunu! Hajduk traži pobjedu za prolazak u playoff Konferencijske lige