UŽIVO: Gotovo je! Hrvatska je osvojila broncu na Svjetskom prvenstvu!!!!

EPA/Friedemann Vogel, Igor Kralj/PIXSELL, PEDRO NUNES/REUTERS/PIXSELL, HINA/ Damir SENČAR, Pixabay, Nacional

Hrvatska nogometna reprezentacija u subotu od 16 sati protiv Maroka igra utakmicu za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Hrvatska je u polufinalu izgubila od Argentine 3:0, a Francuska je porazila Maroko 2:0. Hrvatska i Maroko susreli su se u prvom kolu po skupinama u utakmici bez pogodaka.

Glavni sudac susreta je Kataranin Abdulrahman Al Jassim. Pomoćnici su mu sunarodnjaci Taleb Al Marri i Saoud Almeh Almaqaleh, dok je četvrti sudac Brazilac Raphael Claus. Glavni VAR sudac je Čileanac Julio Bascunan, pomoćni VAR sudac je Nizozemac Pol van Boekel. Za zaleđa će biti zadužen Bruno Pires iz Brazila, a tehnička podrška VAR-u bit će Amerikanac Armando Villarreal.

Početne postave:

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Modrić, Kovačić – Majer, Kramarić, Oršić – Livaja

MAROKO: Bono – Hakimi, Dari, El Yamiq, Attiat-Allah – Amrabat, Sabiri – Ziyech, El Khannous, Boufal – En-Nesyri

Tijek utakmice:

90’+6 Gotovo je! Hrvatska je treća na svijetu!

90’+6 Visoki skok En-Nesyrija, odlazi to malo iznad Livakovićevih vratiju

90’+5 Iz igre izlazi Oršić, ulazi Jakić

90′ Poludjeli su Marokanci opet na suca, pritišću ga, traže kazneni udarac, zbog prekršaja Petkovića. Ništa od toga

90′ Igrat će se šest minuta nadoknade

87′ Oršić je ostavio loptu za Kovačića, koji je prošao Hakimija i izbio sam pred Bona i pucao, no odlazi to pored gola

84′ Marokanci su sada sve glasniji prema sucu, naganjaju ga po terenu. Kataranin je posegnuo za žutim kartonima, dobio ga je Amallah. Došlo je i do kratkog naguravanja među igračima. Petković je ostao ležati na terenu nakon prekršaja, no ubrzo se pridiže i nastavlja s igrom

75′ En-Nesyri je sada imao sjajnu priliku za Maroko. Sam je ostao pred Livakovićem, no vratar Dinama to brani

74′ Gvardiol je sada ukrao loptu i sjurio se u napad. Oršić ga je krasno našao u petercu, Gvardiol pada, a sudac je – nijem. Na ponovljenoj snimci se vidi da je bilo kontakta – i povlačenje za dres, i dodir po nogama, nakon čega je Gvardiol pao. Ni VAR se nije oglasio

70′ Počeli su sada Marokanci agresivnije igrati

69′ Žuti karton za Ounahija

67′ Izgleda da dalje ne može ni stoper El Yamiq, šepajući izlazi s terena. Umjesto njega ulazi Amallah

66′ Izmjene i kod Hrvatske. Izlaze Livaja i Majer, ulaze Petković i Pašalić

65′ Hakimi je ubacio za En-Nesyrija, naša obrana uspješno je otklonila opasnost

64′ Dvostruka izmjena kod Maroka. Izlaze Dari i Boufal, a ulaze Zaroury i Benoun

61′ Evo i izmjene – Kramarića mijenja Vlašić

60′ Kramarić ide van igre, u suzama izlazi s terena. Još nema izmjene, trenutno smo s igračem manje

59′ Kramarić sjedi na centru, čini se da je došlo do nekakve ozljede. No, sudac ne zaustavlja utakmicu, niti Marokanci izbacuju loptu. Stanišić na koncu izbija u korner i ljuti se na suca

57′ El Yamiq je sada, čini se, laktom udario Livaju, odmah potom Hakimi ruši Majera. Bit će slobodni udarac, bez kartona

55′ Izlazi El Khannous, u igri je Ounahi

47′ Novi pokušaj Oršića, još je jednom sjajno pucao – trese se mreža, ali s vanjske strane. Bit će korner.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme!

46′ Izašao je Sabiri, u igri je Chair

45’+2 Gotovo je prvo poluvrijeme. Dari, strijelac pogotka za Maroko, legao je netom prije posljednjeg sučeva zvižduka na travnjak, pokazuje da više ne može

45′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade!

42′ POGODAK ZA HRVATSKU! Naši su se spetljali u napadu, Livaja je na kraju izdržao duel s Marokancem, te loptu dodaje Oršiću, koji prekrasno pogađa za novo vodstvo Hrvatske!

39′ Oršić je petom proigrao Modrića, no njegovo ubacivanje uspio je izbiti Ziyech

37′ Ubačaj Ziyecha završio je na glavi En-Nesyrija, no odlazi to pored gola Dominika Livakovića

35′ Novi slobodnjak za Maroko nakon prekršaja Gvardiola. Ziyech je opet ubacio, no ovaj put je na lopti prvi Perišić, koji glavom izbija. U nastavku akcije Hakimi je oštro ubacio, čisti Šutalo – korner

29′ Hakimi je odlično prošaop našu obranu, na desnoj strani dobio je prostor za ubačaj, En-Nesyri bio je sam na drugoj vratnici, no Hakimi nije precizno pronašao suigrača

24′ Modrić je pucao sa 17 metara, Bono je to odbio. Lopta je išla prema Livaji, no Bono je u posljednji trenutak otklonio opasnost

18′ Pritisak Stanišića rezultirao je loptom za Hrvatsku, Kramarić je malo prekasno dodao do Oršića, čiji se udarac odbio baš od Kramarića. U nastavku akcije na gol je zapucao i Kramarić, no tu loptu hvata Bono

15′ Livaja je sada lijepo prošao i ubacio u peterac za Kramarića, no u zadnji čas je izbacio Dari

14′ Svoj udarac iskušao je i Stanišić. Livaja mu je ostavio loptu, ali njegov udarac odlazi visoko, visoko iznad vratiju Bona

10′ Pokušao je sada Oršić snažnim udarcem iz daljine, no to odlazi pored gola

9′ Brzo izjednačenje Maroka! Ubačaj Ziyecha iz slobodnog udarca Majer je glavom dirao skrenuo prema golu. Dari je na nju stigao prije Livakovića i zabio za 1:1

6′ GOOOOOOOL! Slobodan udarac izveo je Majer – dodao za Perišića – koji dodaje Gvardiolu. On pogađa za vodstvo Hrvatske!!!

3′ Majer je izveo udarac iz kuta, Bono ju je uspio izbiti iz peterca, nakon gužve je sviran prekršaj u napadu

2′ Bit će prvi korner za Hrvatsku, Bono je izbio loptu – dodavao je loptu prema stoperu, no loše ju je zahvatio i ona je krenula prema golu i završila u korneru

1′ Krenula je utakmica! Sretno, ‘Vatreni’!

0′ U tijeku  je intonacija nacionalnih himni