Ubojita Stepančićeva ljevica vodila Hrvate do pobjede

Nisu blistali hrvatski rukometaši na početku premijere Mundijala. Island je snažna rukometna momčad i nitko pametan nije osporavao težinu posla za družinu Line Červara na startu u Munchenu.

60′ Iako su u posljednjih 10 minuta ušli s dva gola plusa, Island je posrnuo u furioznom finalu Hratske. Drugi je dio bio navlas isti prvom, kao jaje jajetu. Luka Stepančić je s 8 bombi doveo Hrvatsku do uvodnih bodova pobjedom 31:27 nad tradicionalno žilavim Islanđanima.

45′ Iako su ih Stepančić i Cindrić pošteno izbombardirali Islanđani se nisu predali, Naprotiv, poveli su 23:22.

30′ 16:14, imamo razloga za zadovoljstvo

15‘ Igralo se ujednačeno čvrsto, kompaktno i linearno a prvo ozbiljnije odljepljivanje Island je imao u 23. minuti s 14:11. Uslijedio je snažan odgovor Hrvatske. Šego je zaključao vrata, obrana je betonskim materijalom čekala Islanđane a i u napadu je proradilo. Serijom 5:0 je Hrvatska, uz vehementno bodrenje brojnih hrvatskih tifosa u munhenskoj Olimpijskoj dvorani, otišla na veliki odmor.