BODO/GLIMT – DINAMO 1:0 Dinamo izgubio u Norveškoj, odluka o Ligi prvaka pada na Maksimiru!

26.07.2022., stadion Aspmyra, Bodo, Norveska - Prva utakmica play-offa UEFA Lige prvaka, FK Bodo-Glimt - GNK Dinamo. Martin Baturina, Joel Mugisha Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Dinamo je izgubio s 1:0 kod Bodo/Glimta u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka

Bodo/Glimt još jedini stoji između Dinama i igranja u elitnom nogometnom natjecanju koje donosi 20-ak milijuna eura, prenosi Gol.hr.

Bodo je držao posjed od prve minute, bez prilika, ali onda su iskoristili trenutak dekocentracije. U 37. minuti Mugisha je ubacio, a Pellegrino pogodio za 1-0.

TIJEK UTAKMICE:

90+3′ Kraj utakmice. Loša predstava Dinama danas, nisu ništa više zaslužili, bolji su bili Norvežani, ali vjerujemo u Dinamo da mogu ostvariti puno bolji rezultat na Maksimiru.
90′ Igrati će se tri minute sudačke nadoknade.

86′ Što je propustio Petković, mat situacija, 1 na 1 s golmanom, prošlo je tik uz vratnicu, pucao je s 16 metara.

85′ Prelako ispada Dinamova obrana, Pellegrino ima puno prostora, sada je ugostio Grunbaeka koji je na sreću bio neprecizan s 20 metara.

82′ Napokon nešto ozbiljnije, Ademi je pucao glavom, Haikin čisti.
81′ Izlazi Mvuka Mugisha, ulazi Koomson.
77′
Gojak umjesto Baturine.

74′ Već 10. korner za Bodo na susretu.
73′ Dobro osmišljena akcija Dinama, izašli su na kontru, Ljubičić je prebacio na desnu stranu za Baturinu, ali prekomplicirao je situaciju i nije bilo udarca prema golu.

71′ Zabio je Dinamo pogodak, ali zaleđe je bilo još na početku akcije.

68′ Espejord ulazi, Slavesen izlazi. Kod Dinama Emreli u igru, Oršić na klupu.
65′ Podigao se Dinamo, krenuli su ozbiljnije prijetiti, nadamo se bar jednom pogotku da se mirnije krene u uzvrat na Maksimiru.
59′ Nikako Dinamo ne može doći do ozbiljnije prilike iako prijete, upravo je Petković bio u dobroj situaciji i glavom pucao, ali otišlo je malo preko gola.
55′ Mvuka je dobro probio Ljubičića, oštro ubacio, novi ubačaj iz kuta za Dinamo.
54′ Opet je Pellegrino opasno zaprijetio Livakoviću, gađao je daljnji kut Dianmovog golmana, otišlo je tik uz vratnicu.
46′ Kreće drugo poluvrijeme.
45′ Kraj prvog dijela igre, bolji su bili Norvežani, Dinamo nije imao ozbiljnijih prilika.42′ Trese se vratnica, imao je Dinamo sreće, Salvesen je pogodio gredu nakon kornera.
43′ Još jedan loš prekšaj, imati će Bodo priliku s 22-23 metra iz slobodnog udarca.
39′ Nepromišljen prekršaj, imati će Bodo slobodni udarac na 22 metara, veoma opasna situacija.
37′ Vodi Bodo 1:0. Pobjegao je Pellegrino Ristovskom i lagano poentirao glavom pored Livakovića.
36′
Posjed lopte za sada 51:49.
34′ Opasna situacija pred golom Livakovića, na sreću Saltnes nije dobro zahvatio loptu.
28′ Žestok start na Ademija na sredini terena, ali pridigao se Dinamov kapetan i nastavlja se igra.
23′ Odličan udarac Oršića s 25 metara, pokušao je iznenaditi vratara, biti će korner za Dinamo.
22′ Tvrda utakmica do sada, nije bilo većih prilika, dobro se Dinamo snašao na umjetnom travnjaku i dobro pariraju Norvežanima.
14′ Prvi udarac u okvir gola, Livaković je bio koncentriran i lako obranio pokušaj s 18 metara.
12′ Zaigrao se Lauritsen, izgubio loptu kod korner zastavice, probao je Bodo iznenaditi Dinamo na prepad, ali snašli su se braniči Modrih.
8′ Opasan ubačaj Norvežana u srce peterca, čisti Dinamova obrana.
7′ Prvi udarac Dinama prema vratima Boda, probao je Drmić s ruba kaznenog prostora, otišlo je preko gola.
6′ Prvi pokušaj na susretu, pucao je igrač Boda prema golu Livakovića, blokirali su Dinamovi braniči.
1′ Krenula je lopta s centra.

Postave:

BODO/GLIMT: Haikin – Wembangomo, Amundsen, Hoibraaten, Sampsted – Vetlesen, Hagen, Saltnes – Mvuka Mugisha, Salvesen, Pellegrino
DINAMO: Livaković – Ristovski, Šutalo, Lauritsen, Ljubičić – Ademi, Mišić – Špikić, Baturina, Oršić – Drmić

Svi sanjaju Ligu prvaka

Sudac večerašnjeg susreta je Nizozemac Danny Makkeile, sudio je već tri puta do sada Dinamu, 2013. protiv Šerifa, 2014. protiv Aalborg i 2021. protiv Villarreala. Također sudio je i reprezentaciji protiv Rusije na Poljudu kada smo hvatali zadnji vlak za Svjetsko prvenstvo.

S Maksimira kažu da su prvi cilj već ostvarili, a to je igranje grupne faze Europske lige. No, zna se da je Liga prvaka ono što sanjaju svi nogometni klubovi u Europi.

Bodo/Glimt je nesumnjivo opasan protivnik za Modre, naročito večeras na svom terenu. Neki će reći da je precijenjen, dok drugi upozoravaju na hit momčad u Europi iz prošle europske sezone. Igraju brz nogomet s dosta pogodaka, a većinom visoke pobjede ostvaruju na svom terenu s umjetnom travom.

Iako se radi o sjeveru Norveške, temperatura bi u Bodeu trebala biti oko 20-ak stupnjeva. Najavljuje se i grmljavinsko nevrijeme i vidjet ćemo kako će se u tome svemu snaći jedni i drugi.

Prva utakmica play-offa UEFA Lige prvaka, FK Bodo-Glimt – GNK Dinamo. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Dinamo pun samopouzdanja

Dinamo se u subotu napunio samopouzdanjem nakon što su protiv Ludogoreca dobili i poneke zvižduke navijača. No 4:1 pobjeda nad najvećim rivalom Hajdukom promijenila je raspoloženje svih na Maksimiru.

Posebno je oduševio 19-godišnji Martin Baturina koji bi prema najavama trebao početi i u Norveškoj. Špikić bi trebao igrati desno što znači da povremeni reprezentativac Ivanušec polako gubi mjesto u Čačićevih idealnih 11.

OZNAKE: Dinamo, Bodø/Glimt