Uvjerljiva pobjeda Bayerna

25 January 2020, Bavaria, Munich: Bayern Munich's Robert Lewandowski celebrates scoring his side's first goal during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and FC Schalke 04 at Allianz Arena. Robert Lewandowski has been voted Poland's 2019 player of the year for an eighth time. Photo: Angelika Warmuth/dpa - IMPORTANT NOTICE: DFL and DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Angelika Warmuth/dpa

Bayern se vratio na prvo mjesto Bundeslige nakon što je u nedjelju u 22. kolu u gostima svladao Koeln sa 4-1. Već nakon 12 minuta bilo je 3-0 za Bavarce zahvaljujući golovima Roberta Lewandowskog (3), Kingsleyja Comana (5) i Sergea Gnabryja (12). Gnabry je svojim drugim pogotkom u 66. minuti povisio na 4-0, a utješni gol za domaćine zabio je Mark Uth (70).

Bayern ima bod više od Leipziga, koji je dan ranije dobio Werder s 3-0. Donedavni igrač Dinama Dani Olmo za Leipzig je igrao do 69. minute i bio je asistent za drugi pogodak.