USPJEŠAN START Čilić u tri seta slavio protiv Pelle u 1. kolu US Opena

Najbolji hrvatski tenisač i prošlogodišnji pobjednik US Opena Marin Čilić plasirao se u drugo kolo ovog Grand Slama svladavši Argentinca Guida Pellu sa 6:3, 7:6(3) i 7:6(3) nakon sat i 58 minuta igre na Louis Armstrong stadionu.

Marin je odlično otvorio meč i već nakon 29 minuta vodio je 1:0 u setovima, iskoristivši jednu od četiri prilike za break. Imao je Marin break prilika i u drugom setu, ali ih nije iskoristio, pa je drugi set zaključio u tie breaku.

Pella se probudio u trećem setu, oduzeo Marinu servis in vodio sa 4:3, ali Čilić vraća svoj servis i u tie-breaku dolazi do prve pobjede na US Openu. Marin je u susretu ispucao 13 aseva, imao dvije dvostruke pogreške, 44 winnera, iskoristio dvije od sedam break prilika te imao 85 posto osvojenih poena na prvi servis.