UŽIVO: Kraj utakmice! Podjela bodova na Maksimiru, Ljubić spasio Hajduk

22.11.2019., Stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski telekom Prva liga, 16. kolo, GNK Dinamo - HNK Hajduk. Nikola Moro

Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama i Hajduka danas na Maksimiru igraju veliki derbi u 16. kolu HNL-a.

Plavi su vodeća momčad na ljestvici sa četiri boda prednosti pred Bilima, a imaju i utakmicu manje. U prvom njihovom ovosezonskom susretu odigranom na Poljudu pogotkom Bassela Jradija slavio je splitski klub.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke.

POČETNE POSTAVE:

Dinamo: Livaković – Šitum, Perić, Dilaver, Leovac – Moro, Ivanušec – Kadzior, Olmo, Oršić – Petković
Hajduk: Ljubić – Bašić, Simić, Ismajli, Čolina – Kalik, Jurić, Nejašmić – Caktaš – Jradi, Eduok

UŽIVO:

90’+6 Utakmica na Maksimiru završena je remijem

90′ Igrat će se šest minura sudačke nadoknade

86′ Posljednju izmjenu radi i Bjelica – umjesto Mislava Oršića u igru je ušao Iyayi Atiemwen

85′ Posljednja izmjena u Hajduku – izašao je Kalik, a ušao Hamza Barry

82′ Majer je ubacio iz slobodnog udarca, a Dilaver puca glavom visoko preko gola

79′ Nakon prekršaja Kalika nad Petkovićem sudac Bebek pokazao je žuti karton Dinamovom treneru Nenadu Bjelici

76′ Druga izmjena u Dinamu – Majer ulazi umjesto Ivanušeca.

75′ Bakljada navijača sa sjeverne tribine, Bebek je nakratko prekinuo utakmicu

74′ Još jedna sjajna obrana Ljubića, Olmo je pucao s dvadesetak metara, ali Ljubić se protegnuo i odbio njegovu loptu. Hajdukova obrana potom ju je odbila u korner.

72′ Prva izmjena u Dinamu – Kadzior izlazi, a umjesto njega je u igri Hajrović

65′ Druga izmjena u Hajduku – Teklić je u igri, a izašao je Nejašmić.

62′ Nova opasnost za Hajduk. Olmo je iznudio slobodni udarac na oko 25 metara od gola Ljubića. Kadzior puca, ali iznad gola

56′ Prva izmjena u Hajduku – izlazi Jradi, a u igri je Jakoliš.

55′ Na Maksimiru je službeno prisutno 15757 gledatelja

50′ Petković je lijepo ostavio loptu za Oršića, a ovaj pucao s 18 metara. Ljubić brani još jednom i izbija loptu u korner

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru

45’+2 Bebek je označio kraj prvog poluvremena

45’+1 Penal je uspješno realizirao Caktaš. Lopta se odbila od grede, ali je završila iza Livakovićevih leđa

45′ Jedanaesterac za Hajduk! Caktaš je pucao prema golu, a lopta je u ruku pogodila Leovca. Sudac Bebek pokazao je na bijelu točku

38′ Luka Ivanušec pogađa vanjski dio mreže.

25′ Olmo je zaprijetio s oko 25 metara, Ljubić je, uz male probleme, ipak obranio

20′ U prvih 20 minuta Dinamo ima posjed 70 posto, uz sedam udaraca na gol Hajduka, koji je pak imao samo jedan udarac izvan okvira

17′ Evo sada opasnosti pred Dinamovim vratima. Stanko Jurić je oštro ubacio s lijeve strane, a napadači Hajduka zakasnili su na ubačenu loptu.

13′ Dinamo potpuno pritišće Splićane. Petković je sada proigrao Kadziora, koji je pucao iskosa s desne strane 16-erca, ali Ljubić upisuje novu obranu.

12′ Dinamo je poveo na Maksimiru. Kadzior je izveo udrac iz kuta, a Ismajili je glavom skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

9′ Prvi pokušaj Hajduka, ali Kalik je s ruba 16-terca loše pucao

7′ Velika obrana Ljubića! Petković se prošetao obranom Hajduka, odlično pucao, ali Ljubić je još bolje obranio

4′ Prva velika prilika za Dinamo. Ivanušec se lijepo ubacio i petom proigrao Olma koj ije pucao malo pored gola. Udarac iz kuta za Dinamo.

1′ Utakmica je počela

OZNAKE: Dinamo, HNL, Hajduk