US Open: Ćorić u 2. kolu, Vekić ispala

epa06604366 Borna Coric of Croatia in action against Taylor Fritz of USA during the BNP Paribas Open at the Indian Wells Tennis Garden in Indian Wells, California, USA, 14 March 2018.  EPA/PAUL BUCK

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo US Opena, on je na startu posljednjeg ovogodišnjeg “grand slam” turnira nadigrao Nijemca Floriana Mayera sa 6-2, 6-2, 5-7, 6-4.

Ćorić je dominirao tijekom prva dva sta dvoboja i vrlo brzo stigao do prednosti od 6-2, 6-2, a kada je oduzeo servis Nijemcu i u prvoj igri trećeg seta činilo se kako će vrlo brzo okončati posao. No, prednost “breaka” je izgubio odmah u sljedećoj igri da bi kod rezultata 5-6 još jednom pokleknuo na svom početnom udarcu i tako morao odigrati i četvrti set.

Kao i u trećoj dionici meča, Ćorić je u set krenuo “breakom”, no ovoga je puta tu prednost uspio zadržati do kraja.

Ćorić će u 2. kolu igrati protiv pobjednika susreta između Španjolca Roberta Carballesa i Amerikanca Mitchella Kruegera.

Ranije u ponedjeljak Donna Vekić nije bila uspješna, bolja od nje je u susretu 1. kola bila 19. nositeljica Latvijka Anastasija Sevastova sa 6-2, 2-6, 6-3.

Vekić je u prvom gemu propustila “break-loptu” da bi do kraja prvog seta dva puta izgubila servis, no drugu dionicu dvoboja je otvorila s dva “breaka2 i prednosti od 3-0. Iako se Sevastova primakla na 3-2, Vekić je uspjela još jednom vezati tri gema zaredom i odvesti dvoboj u 3. set.

Ključnim se pokazao prvi gem odlučujućeg seta u kojemu Vekić nije uspjela iskoristiti niti jednu od tri prilike za oduzimanje servisa suparnice, a do kraja dvoboja nije više dobila priliku za “break”. S druge strane, Sevastova je u četvrtom gemu iskoristila svoju jedinu “break-loptu” u trećem setu te potom tu prednost uspjela održati do kraja.