UKRAJINCI RAZBIJENI I U UZVRATU Hajduk osigurao playoff

Miranda Cikotic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka priključili su se u četvrtak Lokomotivi u playoffu Europa lige. Nakon 3:0 koje su donijeli iz Oleksandrije, ‘Bili’ su večeras slavili sa 3:1 i uvjerljivo prošli u playoff.

Poveli su gosti u 13. minuti. Obrana Hajduka ponovno je izigrana, Starenkiy je izbio sam ispred Kalinića, koji je bio bespomoćan. I kad se već očekivalo da će se Hajduk raspasti, što smo već viđali, pun Poljud odveo je nogometaše Hajduka na drugi kolosijek. Za izjednačenje im je trebalo osam minuta.

Kožulj je izveo korner, vratar Oleksandrije otišao je u prazno, a Zoran Nižić glavom postiže pogodak za izjednačenje. Još je jednom splitska momčad ‘ubojita’ iz prekida. Probudili su se Splićani, na vrijeme su postigli pogodak i preuzeli kontrolu nad utakmicom.

Na samom koncu prvog poluvremena Sušić je napravio potpuno nepotreban prekršaj na nekih dvadesetak metara od svojih vrata. Ukrajinci su odlično pucali, ali Kalinić je još bolje obranio. Ipak, Sušić se potpuno iskupio u drugom poluvremenu. Prvo je zabio za 2:1 iz jedanaesterca, koji je dosuđen nakon prekršaja nad Saidom u kaznenom prostoru. Samo četiri minute kasnije namjestio je loptu na dvadesetak metara za slobodni udarac. Opalio je Sušić, a lopta ulazi u gol pokraj nemoćnog Novaka.

Do kraja susreta imale su obje momčadi po nekoliko izglednih prilika za pogodak, ali nepreciznost napadača i koncentracija vratara spriječili su da večeras na Poljudu vidimo više od četiri pogotka. U igru je u 66. minuti ušao Frank Ohandza, Hajdukov spasitelj u posljednje četiri utakmice. Večeras nije zabio, ali ‘Zolja’ ionako zabija kada je gusto.

Hrvatski predstavnici u playoffu Lige prvaka i Europa lige sutra će saznati svoje protivnike. Hajdukovi nogometaši već su rekli kako bi voljeli izvući Slovan da im se osvete za prošlu godinu, a trener Marijan Pušnik ‘zove svoje’ Slovence koje najbolje poznaje. Koga će kuglice poslušati, vidjet ćemo sutra.