U21: Hrvatska uvjerljivom pobjedom protiv Litve do drugog mjesta na ljestvici

17.11.2020., Pula - Kvalifikacijska utakmica za U21 Europsko prvenstvo, Hrvatska - Litva. Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Srecko Niketic/PIXSELL

U posljednjem kolu kvalifikacija za odlazak na U21 Europsko prvenstvo Hrvatska je na Aldo Drosini u Puli uvjerljivo slavila protiv Litve rezultatom 7:0 (3:0). Dvostruki strijelci za mlade Vatrene bili su Petar Musa i Nikola Moro, a po pogodak su postigli Dario Špikić, Marin Šverko i Boško Šutalo.

S tri boda u Puli te porazom Škotske na gostovanju u Grčkoj izabranici Igora Bišćana su kvalifikacije završili na drugom mjestu ljestvice s bodom zaostatka za Češkom koja je osvojila skupinu.

Kako bi i mladi Vatreni ostvarili plasman na kontinentalnu smotru potrebno je da budu među pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija iz devet kvalifikacijskih grupa, a za to je potrebno da se ostvare dva od tri sljedeća rezultata: Poljska pobijedi Latviju, BiH ne izgubi od Belgije i Rumunjska ne pobijedi Dansku.

Zbog problema sa zarazom koronavirusom izbornik Bišćan danas nije mogao računati na Šempera, Gvardiola, Čolinu, Nejašmića, Lepinjicu, Majera i Kulenovića dok je Sosa bio kartoniran.

Usprkos brojnim izostancima Hrvatska do vodstva dolazi u 13. minuti kada je Moro pronašao Špikića, a on se s dvadesetak metara odlučio na udarac koji je precizno odsjeo u gornjem desnom kutu Krapikasova gola.

U 22. minuti nakon dobre akcije Divković je asistirao za usamljenog Musu koji s peterca ne uspijeva glavom poslati loptu u mrežu.

Ista kombinacija ipak je bila ubojita devet minuta kasnije, a Musa loptu u mrežu iz peterca prosljeđuje nogom.

Musa je blizu pogotka bio i u 36. minuti kada njegov udarac brani golman Litve. U istoj minuti nakon kombinacije iz kuta i ubačaja Štefulja gol glavom postiže Šverko.

Nedugo potom udarac je okušao i Divković, ali lopta prolazi malo iznad prečke.

Veliku priliku u 50. minuti propustio je Musa nakon što ga je odlično uposlio Divković. Njegov udarac s vrha peterca odlično brani Krapikas.

Četiri minute kasnije vratar gostiju je na nivou i nakon što je s ruba kaznenog prostora pucao Ivanušec. Dvije minute kasnije dobro je sa 16 metara iskosa pucao i Divković, ali Krapikas i to brani.

Vratar Litve je nemoćan u 57. minuti kada je s lijeve strane ubacio Divković, a u petercu se najbolje snašao Boško Šutalo.

U 66. minuti Špikić je nakon solo akcije uposlio Musu kojem s dva metra nije bilo teško postići svoj drugi pogodak na susretu.

Četiri minute kasnije u listu strijelaca upisao se i kapetan Nikola Moro koji je odlično pogodio s dvadesetak metara udaljenosti.

U 72. minuti nakon prekršaja na Šutalu drugi žuti karton dobio je Paulauskas.

Do sedmog zgoditka na utakmici mladi Vatreni dolaze u 76. minuti kada je centaršut More iznenadio Krapiskasa te je završio u golu Litve.

U 85. minuti nakon ubačaja iz kuta u dobroj prilici našao se Bogojević, ali golman Litve odlično brani njegov pokušaj.

Đurasek nije imao sreće u 90. minuti obzirom da njegov pokušaj zaustavlja greda.

U drugom večerašnjem susretu u skupini 4 Grčka je na domaćem terenu bila bolja od Škotske rezultatom 1:0.

OZNAKE: Hrvatska U21