U Pakistanu hitno potrebna pomoć kako bi se spasili životi 3,4 milijuna djece nakon poplava

Autor:

epa10181108 A patient suffering from dengue fever receives medical treatment at an isolation ward of a Lady Reading government hospital in Peshawar, Pakistan, 13 September 2022.  According to the statistics issued by District Health Office (DHO), 373 dengue cases have been reported this season so far. The DHO stated that so far 240 infections were reported from rural areas and 133 from urban areas, amid a continued increase in dengue fever cases, with the numbers in the thousands, and health experts warn the next coming weeks will be critical.  EPA/BILAWAL ARBAB

EPA/BILAWAL ARBAB

Velike poplave u Pakistanu ostavile su 3,4 milijuna djece kojoj je potrebna “hitna pomoć kako bi im spasila živote”, tvrde iz UNICEF-a, a prenosi CNN.

Poplave – uzrokovane rekordnim monsunskim kišama, koje je jedan ministar nazvao “najgorom humanitarnom katastrofom u desetljeću”,  utjecale su na ukupno 16 milijuna djece, rekao je predstavnik UNICEF-a za Pakistan Abdullah Fadil nakon svog ovotjednog posjeta južnom Sindhu.

Ta je procjena došla nakon što je Nacionalna uprava za upravljanje katastrofama ažurirala broj poginulih u poplavama od sredine lipnja na 1545 ljudi, od kojih je 552 djece.

U međuvremenu, dužnosnici u zemlji upozoravaju da će broj vjerojatno porasti, jer je sve manje prijavljenih smrtnih slučajeva, a bolesti poput denga groznice su u porastu.

Azra Pechuho, ministrica zdravstva za južnu provinciju Sindh, jedno od najteže pogođenih područja gdje su mnoge škole i drugi objekti zatvoreni, rekla je da je sada na snazi ​​”izvanredno stanje” uzrokovano velikom količinom stajaće vode, koja pruža savršene uvjete za razmnožavanja Ades komaraca koji širene virus denge.

Abdullah Fadil iz UNICEF-a rekao je da je situacija na terenu u Sindhu “sumorna” s mnogo pothranjene djece koja se bore s bolestima poput proljeva, malarije i denga groznice, kao i s kožnim bolestima.

“Djevojčice i dječaci u Pakistanu plaćaju cijenu klimatske katastrofe koju nisu sami napravili”, rekao je Fadil.”Mala djeca žive na otvorenom sa svojim obiteljima bez pitke vode, hrane i sredstava za život, izložena širokom broju novih rizika i opasnosti povezanih s poplavama”, rekao je Fadil. Majke, mnoge iscrpljene, anemične i neuhranjene, također nisu mogle dojiti svoje bebe.
“Vitalna infrastruktura… je uništena i oštećena, uključujući tisuće škola, vodovodnih sustava i zdravstvenih ustanova”, dodao je.

Komentari

Morate biti ulogirani da biste dodali komentar.