U okršaju hrvatskih vratara Simon Sluga je bio bolji od Dominika Livakovića

12.10.2023., Opus Arena, Osijek - Kvalifikacije za UEFA Europsko prvenstvo 2024., skupina D, 7. kolo, Hrvatska - Turska. Dominik Livakovic Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic/PIXSELL

U susretu 4. kola H skupine Konferencijske lige Ludogorec je pobijedio Fenerbahče sa 2-0 nanijevši turskom sastavu prvi poraz u skupini.

Bio je to susret u kojem su na suprotnim stranama stajali hrvatski vratari Simon Sluga i Dominik Livaković, a na koncu se radovao Sluga.

Ludogorec je do pobjede, koja ga je ostavila u igri za prolaz, došao golovima Jakuba Piotrowskog u 18. minuti, te Rwana Seca u sudačkoj nadoknadi. Turski sastav je najbliže golu bio u 56. minuti, ali je Michy Batshuayji pogodio prečku.

Feneru je ovo bio drugi uzastopni poraz u svim natjecanjima, nakon što je otvorio sezonu sa čak 19 pobjeda.

U drugom susretu iz skupine Nordsjaelland i Spartak Trnava su remizirali 1-1. Marcus Ingvartsen je doveo domaćine u vodstvo u 32. minuti iz jedanaesterca, a izjednačio je Michal Duriš u 65. minuti.

Fener vodi s devet bodova, Nordsjaelland ima sedam, Ludogorec šest, a Spartak je večeras osvojio prvi bod.

U skupini E Aston Villa je preokretom slavila protiv AZ-a sa 2-1.

Vangelis Pavlidis je u 52. minuti doveo Nizozemce u vodstvo, ali je Villa golovima Diega Carlosa (61) i Olliea Watkinsa (81) okrenula rezultat.

Nova pobjeda Fenerbahčea, Livaković primio gol nakon 440 minuta

U prvom susretu iz ove skupine Legija je u Varšavi sa 2-0 pobijedila Zrinjski kojem je to treći poraz. Poljski sastav je poveo u 14. minuti golom Rafala Augustyniaka, a na 2-0 je povisio Josue iz kaznenog udarca u 30. minuti.

Na ljestvici vode Aston Villa i Legija sa po devet bodova, dok Zrinjski i AZ imaju po tri boda.

U skupini A Slovan je u Bratislavi odigrao 1-1 protiv Lillea.

Angel Gomes je doveo francuski sastav u vodstvo u 52. minuti, a izjednačio je Aleksander Čavrić u 80. minuti. Marko Tolić nije igrao za Slovan.

U drugom susretu Olimpija je pobijedila KI Klaksvik sa 2-0 upisavši prvu pobjedu.

Strijelci su bili David Sualehe (84) i Mustafa Nukić (88). Ivan Posavec je igrao za Olimpiju od 63. minute.

Lille vodi s osam bodova, Slovan ima sedam, Ki četiri, a Olimpija tri boda.

U skupini D Club Brugge je sa 2-0 porazio Lugano, a strijelci su bili Thiago (62-11m) i Hans Vanaken (90+6).

U ranije odigranom susretu Bodo/Glimt je na gostovanju pobijedio Bešiktaš sa 2-1 što je već treći poraz turskog sastava.

Faris Moumbanga je zabio oba gola za goste (38, 49), dok je za Bešiktaš bio strijelac Tayfur Bingol (64).

U sudačkoj nadoknadi domaćin je ostao bez isključenog Necipa Uysala. Za Bešiktaš je od 53. minute igrao Ante Rebić.

Na ljestvici vodi Club Brugge sa 10 bodova, Bodo ima sedam, Lugano četiri, a Bešiktaš je na jednom bodu.